SP 12 na drugim miejscu w finale wojewódzkim „Pucharu Tymbarku”!

Dnia 23.04.2018 r. w Wolsztynie rozegrany został finał wojewódzki turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w kategorii wiekowej U 12. Zawody te na drugim miejscu ukończyli reprezentanci Szkoły Podstawowej numer 12 w Gnieźnie.

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 12 biorąca udział w turnieju po rozlosowaniu grup trafiła na przeciwników ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Międzychodzie oraz Fary Play Złotów. W pierwszym meczu zawodnicy SP 12 pokonali kolegów z Międzychodu 1:0, natomiast w drugim musieli uznać wyższość drużyny ze Złotowa (wynik 1:4).

Po rozgrywkach grupowych Szkoła Podstawowa nr 12 zajęła drugie miejsce w grupie i awansowała do dalszej części turnieju. W drodze do finału na swojej drodze pokonała Akademię Piłkarką Fox Września 1:2, Szkołę Podstawową z Konina 0:1, a w półfinale Szkołę Podstawową z Rogoźna 1:3.

W finale młodzi piłkarze z Dwunastki spotkali się z Akademią Rejsa Poznań. Zacięty i wyrównany mecz zakończył się wynikiem 1:2, co dało zaszczytne drugie miejsce w Wielkopolsce.

Należy wspomnieć, że Nikodem Stachowicz został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.

Szkołę Podstawową nr 12 reprezentowali: Mikołaj Frankowski, Nikodem Stachowicz, Oliwier Niklas, Mateusz Krupa, Filip Olejniczak, Michał Mierzejewski, Mateusz Jabłoński, Jakub Nogalski, Szymon Gromadzki, Mateusz Lechmann