Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futbalo - KS 2-3

Dobry występ gnieźnian w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski

Udanie zaprezentowali się pingpongiści Stelli Niechan Gniezno podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski rozgrywanych w Krośnie. Gnieźnianie co prawda nie wywalczyli medali, jednak zdobyli sporo punktów w Systemie Sportu Młodzieżowego.

W turnieju drużynowym Jakub Różak grając wspólnie z Jakubem Wernerem z KS Wamet Dąbcze zajęli 5 miejsce. W meczu o awans do 1/8 pokonali drużynę świętokrzyskiego 3:0,a po dramatycznym meczu ćwierćfinałowym ulegli faworyzowanym zawodnikom z Superligi , późniejszym wicemistrzom Polski Ostródziance Ostróda 2:3. Wysokie dziewiąte miejsce indywidualnie zajęła Agata Klabińska (na zdj.) pokonując kolejno: Małgorzatę Kała ze Strzelec Opolskich 4:0, potem niespodziewanie wyżej notowaną Elizę Brzeczek z Rawy Mazowieckiej 4:2 i uległa zawodniczce Ekstraklasy Gabrieli Dyszkiewicz z Białegostoku 0:4. Również dziewiąte miejsce Agata zajęła w grze deblowej grając w parze z Anitą Chudy z LKTS Luboń. W sumie w tych finałach grało aż czterech zawodników Stelli Niechan Gniezno. Oprócz Agaty Klabińskiej i Jakuba Różaka startowali jeszcze: Dariusz Sałamaszek i Filip Kujawa. Poziom turnieju był bardzo wysoki. Czołowe miejsca zajmowali zawodnicy na co dzień grający w rozgrywkach Superligi i Ekstraklasy. Zajęcie wysokich pozycji w poszczególnych konkurencjach  skutkowało zdobyciem przez naszych zawodników ponad siedemdziesięciu punktów w Systemie Sportu Młodzieżowego!

W niedzielę natomiast w Poznaniu rozgrywane były Mistrzostwa Wielkopolski w konkurencji kadetów. Dobry występ kolejny raz zanotowała Zuzanna Lewandowska zajmując wysokie trzecie miejsce.  Zuzia pokonała kolejno: Martynę Kozłowską 3:0, Ewelinę Dziakowską z Obornik 3:0, Oliwię Szuster z Polonii Śmigiel 3:0, Aleksandrą Małek też ze Śmigla 3:1, Agatę Ławniczak z Obornik 3:0 i uległa po dramatycznej walce z niewygodnie grającą Weroniką Kaźmierczak 2:3. Dobrze zaprezentował się też Kamil Król, grając ze starszymi zawodnikami po ładnej grze zajał dziewiąte miejsce.

Tekst: Tadeusz Nowak

01 kwietnia 2019 | 20:22