Piłka nożna

Mieszko - Chodzież 3-0
Gołuchów - Mieszko 0-1
Mieszko - Pobiedziska 5-1

Żużel

Start - 
Start -
Start - 

Koszykówka

Pogoń - MKK  80-82
MKK - Pogoń  
Akademia G. - MKK 93-95

Piłka ręczna

MKS - KPR 24-36
SPR - Szczypiorniak 31-19
MKS - El_Volt 26-28

Futsal

KS - Wiara Lecha 2-5
Futbalo - KS 2-2
Białystok - KS 10-3

Gniezno snajperami stoi!

Znamy już wszystkie rozstrzygnięcia sezonu zasadniczego halowej hokejowej Superligi. Wiemy już także, kto trafiał najczęściej do siatki i skomentować to możemy krótko – Gniezno snajperami stoi!

To nie był zły sezon dla gnieźnieńskich drużyn w hokejowej Superlidze. Wprawdzie Start zakończył sezon jeszcze przed rundą play-off, jednak (na razie) ligowy byt obroniła Stella. Teraz musi pokonać I-ligowy LKS Gąsawa (28.02, godz. 19.30) ma jednak duży handicap, bo o wszystkim zadecyduje tylko jeden mecz i to w Gnieźnie. 

Mamy jednak jeszcze jeden powód do zadowolenia spoglądając na statystyki snajperskie Superligi. W pierwszej piątce najskuteczniejszych w kraju, jest aż czterech gnieźnian. Wprawdzie tylko dwóch z nich (Gracjan Jarzyński i Maciej Wejerowski) gra w miejscowym Starcie, jednak zarówno Mikuła, jak i Pawlak, to zawodnicy z pierwszej stolicy Polski, reprezentujący barwy innych klubów. Spójrzmy jak wygląda klasyfikacja po zakończeniu sezonu zasadniczego:

1. Artur Mikuła (WKS Grunwald Poznań) – 23 bramki

2. Waldemar Rataj (KS Warta Poznań) – 21 bramek

3. Gracjan Jarzyński (UKH Start 1954 Gniezno) – 14 bramek

4. Patryk Pawlak (KS AZS AWF Poznań) – 12 bramek

5. Maciej Wejerowski (UKH Start 1954 Gniezno) – 11 bramek

6. Łukasz Kosmaczewski (KS AZS AWF Poznań) – 10 bramek

6. Krystian Sudoł (KS Pomorzanin Toruń) – 10 bramek

6. Michał Makowski (KS Pomorzanin Toruń) – 10 bramek

13 lutego 2020 | 19:53

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *