Piłka nożna

Kobyla Góra - Mieszko 0-6
Międzychód - Mieszko 1-2
Mieszko - Śrem 2-0

Żużel

Start - Kolejarz 60-30
Polonia - Start - 53-37
Start - Polonia 45-45

Koszykówka

MKK - Kutno 93-85
Toruń - MKK 80-68
Gdynia - MKK 58-88

Piłka ręczna

Elbląg - MKS 23-32
Szczypiorniak - Włoszakowice 34-28
MKS - Kobierzyce 28-20

Futsal

KS - Gdańsk 4-4
Poznań - KS 6-2
Białystok - KS 10-3

Inauguracja sezonu z udziałem MKS nieco wcześniej

Znana jest już data pierwszego meczu gnieźnianek w sezonie 2023/24. ORLEN Superliga Kobiet zawita do Gniezna już we wtorek 5 września, a na sam początek MKS URBIS zmierzy się z Mistrzyniami Polski.

Wielu kibiców z upragnieniem czeka na powrót rozgrywek ORLEN Superligi Kobiet. Okazuje się, że Żółto-czarne zaczną je jako pierwsze, bo już 5 września. Pszczoły na powitanie sezonu 2023/24 czeka arcytrudne spotkanie, a to wszystko dlatego, że do hali im. Mieczysława Łopatki przyjadą Miedziowe, które ponownie staną w roli faworytek do obrony tytułu mistrzowskiego.

Bukmacherzy wskazują jednoznacznie na drużynę Zagłębia, nie tylko ze względu na niepokonany w jej wykonaniu miniony sezon, ale także biorąc pod uwagę wyniki letnich sparingów. W nich obie ekipy spotkały się dwukrotnie. W każdym ze spotkań, mimo dzielnej walki ze strony Pszczół, górą wychodziły Miedziowe. Ponadto lubinianki zajęły pierwszą lokatę w XXVI Memoriale im. Henryka Kruglińskiego wygrywając wszystkie starcia, podczas gdy podopieczne Roberta Popka oraz Romana Solarka zajęły ostatnie, czwarte miejsce w I Memoriale Edwarda Jankowskiego.

Do pierwszego gwizdka sezonu 2023/24 zostały jeszcze dwa tygodnie. W tym czasie Żółto-czarne zdążą jeszcze rozegrać domowy turniej o Puchar Prezydenta Miasta Gniezna. Później czeka je chwila, aby złapać oddech i wrócić w pełni sił na spotkanie z Zagłębiem Lubin. Ze względu na udział Mistrzyń Polski w rozgrywkach europejskich, spotkanie w Gnieźnie zostało przesunięte na nowy termin: rozpocznie się o godzinie 18:00 we wtorek, 5 września. Tym samym pojedynek gnieźnianek z lubiniankami będzie inauguracją całych rozgrywek ORLEN Superligi Kobiet sezonu 2023/24.

W tym miejscu warto przypomnieć, że oprócz biletów na to spotkanie, w sprzedaży cały czas są dostępne całosezonowe karnety. W  przypadku ewentualnego awansu Pszczół do pierwszej „szóstki”, karnetowicze dostaną w cenie swojej wejściówki dwa mecze gratis. Wejściówki sezonowe, zarówno jak i bilety na mecz inauguracyjny można nabyć w biurze klubu (we wtorki, środy i czwartki w godz. 15-19), oraz w sklepie Manekin przy ul. Dąbrówki 23 w Gnieźnie.

24 sierpnia 2023 | 15:53

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *