Piłka nożna

Mieszko - Piaski 3-1 
Konin - Mieszko 2-2
Mieszko - Śrem 2-0

Żużel

Start - Kolejarz 60-30
Polonia - Start - 53-37
Start - Polonia 45-45

Koszykówka

MKK - Kruszwica 84-79
Międzychód - MKK 79-109
MKK - Tarnowo P. 87-92

Piłka ręczna

Gliwice - MKS 13-21
Szczypiorniak - Oleśnica 30-28
MKS - Kobierzyce 28-20

Futsal

KS - Bojano 7-1
Toruń - KS 1-4
Białystok - KS 10-3

Start Gniezno ma nowych żużlowców!

Start Gniezno ma dwóch nowych żużlowców. Dziś praktyczny egzamin na licencję „Ż” zdali Oskar Hurysz i Mateusz Jabłoński. Wyniki z teorii mają być znane lada chwila, ale jak słyszymy – to już formalność

Leszno okazało się szczęśliwe dla młodych żużlowców z Gniezna. Mateusz Jabłoński i Oskar Hurysz w „cuglach” zdali część praktyczną na torze egzaminu na licencję „Ż”, a teraz oczekują na wyniki z teorii. Tutaj jak usłyszeliśmy nie powinno być jednak niespodzianki, bo sprawdzian jest akurat łatwiejszą stroną całego dnia. – Znamy to już z praktyki, że na egzaminie teoretycznym raczej wpadki się nie zdążają – mówi nam dyrektor GTM, Radosław Majewski. – Cieszymy się oczywiście, że praca z najmłodszymi przynosi efekty. Mamy dwóch nowych, młodych żużlowców, a to dla nas szalenie ważne – dodaje.

Przypomnijmy, że z racji wieku będą oni mogli startować na razie w zawodach młodzieżowych z cyklu o DMPJ. Dlaczego? Ponieważ, by móc startować w lidze trzeba mieć pełne 16 lat. Mateusz skończy dopiero w lutym przyszłego roku, a Oskar już we wrześniu. Teoretycznie ten drugi będzie mógł więc jeszcze w tym sezonie zadebiutować nawet w rozgrywkach ligowych.

Dodajmy, że na egzaminie obecny był także Mirosław Jabłoński, jednak decyzją GKSŻ został on zwolniony z tego obowiązku.

fot. Start Gniezno

30 marca 2021 | 15:13

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *