Piłka nożna

Mieszko - Śrem 2-0
Międzychód - Mieszko 1-2
Poznań - Mieszko 1-1

Żużel

Start - Kolejarz 60-30
Polonia - Start - 53-37
Start - Polonia 45-45

Koszykówka

MKK - Kutno 93-85
Toruń - MKK 80-68
Gdynia - MKK 58-88

Piłka ręczna

Szczypiorniak - Dzierżoniów 31-24
Szczypiorniak - Wrocław 30-31
MKS - Kobierzyce 28-20

Futsal

Poznań - KS 6-2
KS - Lębork 1-4
Białystok - KS 10-3

Zakazy stadionowe i kary pieniężne dla kibiców ROW-u Rybnik!

Dwaj kibice ROW Rybnik zostali zatrzymani przez policję za posługiwanie się materiałami pirotechnicznymi na stadionie przy ul. Wrzesińskiej w Gnieźnie. Do zdarzenia doszło w trakcie meczu żużlowego. Wczoraj stanęli przed prokuratorem, który podjął decyzję o objęciu ich dozorem policji, wydał też stadionowy zakaz i ukarał grzywną.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 2 września br. podczas meczu Start Gniezno – ROW Rybnik na stadionie przy ul. Wrzesińskiej w Gnieźnie. Podczas spotkania dwaj kibice drużyny przyjezdnej wnieśli, a następnie odpalili dwie race dymne (wyrób pirotechniczny). Monitorując zachowanie kibiców obu drużyn, służba porządkowa natychmiast zareagowała wobec mężczyzn, którzy zlekceważyli obowiązujące przepisy, zatrzymała ich i przekazała policjantom referatu patrolowo-interwencyjnego.

33-latek i 26-latek z Rybnika trafili do policyjnego aresztu. By wyjaśnić okoliczności zdarzenia śledczy przeanalizowali zabezpieczony monitoring. We wtorek zatrzymani zostali doprowadzeni do prokuratora. Usłyszeli zarzuty z art. 59 ust. 1 Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Przyznali się do winy. Dostali policyjne dozory, a następnie poddali się dobrowolnie karze grzywny w wysokości 4 tysięcy złotych oraz zakazowi wstępu na imprezy masowe przez okres 2 lat.

Źródło: gniezno.policja.gov.pl

05 września 2018 | 07:54

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *