Piłka nożna

Mieszko - Victoria 1-3
Mieszko - Lipno 0-2
Jarota - Mieszko 2-0

Żużel

Kolejarz O. - Start 44-46
Start - Polonia 59-31
Start - Lokomotiv 50-40

Koszykówka

Kuchinox - MKK 89-80
MKK - Trefl II 74-46
Tarnovia - MKK 95-70

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 16-35
MKS - ...
MKS - ....

Futsal

Świecie - KS 4-4
KS - Futsal 1-2
Team - KS 4-3

Przed nami Stolotka. Badmintoniści zagrają w wyjątkowym turnieju

Już jutro (w piątek, 14 grudnia) w nowej hali widowiskowo-sportowej im. Mieczysława Łopatki początek turnieju badmintona Stolotka. Zaproszeni są wszyscy – zarówno osoby rozpoczynające swoją przygodę z rakietą i lotką, jak i zawodnicy trenujący ten sport regularnie. Początek piątkowych gier o 11.00, w sobotę o 8.45.

Stolotka – to nazwa nawiązująca do wspomnianej rocznicy odzyskania niepodległości oraz samego badmintona, gdzie lotka stanowi nieodłączny element gry. Badminton jest sportem o dużej popularności – praktycznie każdy kiedyś odbijał w tzw. „paletki” na ogrodowych trawnikach – jednak małej świadomości wśród społeczeństwa o możliwości profesjonalnego uprawiania tego sportu. Jednym z celów turnieju jest odwrócenie tej tendencji i ukazanie badmintona jako profesjonalnej dyscypliny – obecnej na igrzyskach olimpijskich od 1992 roku – a zarazem możliwej do uprawiania dla każdego.

Turniej dla dzieci odbędzie się w piątek, gdzie oprócz rywalizacji sportowej reprezentacji szkół podstawowych z miasta, organizatorzy przygotowali prelekcję fizjoterapeuty oraz mecz pokazowy dla najmłodszych graczy. Gry dorosłych rozpoczną się po uroczystym otwarciu o godzinie 8:30 w sobotę 15 grudnia 2018 r. oficjalnym odegraniem Hymnu Narodowego. W ramach wpisowego każdy z zawodników otrzyma pamiątkową koszulkę z możliwością personalizacji, natomiast jeśli zdecyduje się na grę w dwóch kategoriach – otrzyma pełny pakiet startowy, z ciekawymi gadżetami.

Podstawowym założeniem prócz rywalizacji sportowej jest nadanie turniejowi charakteru charytatywnego. Kwota 5 zł z każdego wpisowego zostanie przekazana przez organizatora na wybrany cel społeczny. Jako, że liczba zawodników podczas turnieju jest ograniczona, potrzeby społeczne natomiast zupełnie odwrotnie – na profilu Stolotka wkrótce zostanie przedstawiona dodatkowa możliwość wsparcia wybranych jednostek pożytku publicznego.

Zawody zostaną rozegrane w następujących kategoriach Singiel męski OPEN, Singiel męski 40-55 lat, Singiel męski 55 lat +, Singiel damski OPEN, Singiel damski 40+,Debel męski OPEN, Debel męski 40 +, Debel damski OPEN, Mixt OPEN, Radosny Amator.

Turniej jest objęty Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Gniezna Pana Tomasza Budasza oraz Patronatem Fundacji Narodowy Badminton.

Zapisy są jeszcze dostępne pod adresem www.bit.ly/Stolotka.

Pełny regulamin zawodów znajduje się pod adresem www.bit.ly/StolotkaRegulamin.

 

13 grudnia 2018 | 20:14

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *