Zbigniew Dolata Mistrzem Wielkopolski w badmintona !

To był pracowity i udany jednocześnie weekend gnieźnieńskich badmintonistów, którzy rywalizowali w Solcu Kujawskim i Puszczykowie.
Świetnie spisała się czteroosobowa reprezentacja Gniezna w XXII Mikołajkowym Ogólnopolskim Turnieju Seniorów, który rozegrano w sobotę 9 grudnia w Solcu Kujawskim.
Najlepiej wypadł Janusz Nawrocki, który w mikście w swojej kategorii wiekowej +55 z Ewą Golańską zajął 1 miejsce. Na podium wskoczyli też singliści – drugi w kat. +40 był Łukasz Fischer, trzeci Mariusz Troszak, który dodatkowo w deblu z Pawłem Januchowskim był tuż za podium na 4 miejscu.
Badmintoniści rywalizowali też w niedzielę 10 grudnia w Puszczykowie, podczas Otwartych Mistrzostw Wielkopolski. Tutaj pierwsze skrzypce w swojej kategorii +50 odegrał gnieźnieński poseł Zbigniew Dolata, który zwyciężył w dobrym stylu. Trzecie miejsce na podium zajął inny gnieźnianin Marek Machiński. Oboje w deblu też spisali się świetnie zajmując 2 miejsce.

12 grudnia 2017 | 15:13