Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Duże zainteresowanie pierwszym biegiem survivalowym w Gnieźnie

Dla sympatyków sportów ekstremalnych, a w szczególności survivalu, będzie to absolutnie obowiązkowa pozycja w kalendarzu. Już 1 kwietnia na Kokoszkach, odbędzie się pierwsze tego typu wydarzenie w Gnieźnie – Bieg survivalowy „Tylko dla Orłów”. W czwartek, 12 kwietnia podczas specjalnej konferencji prasowej dowiedzieliśmy się o szczegółach wydarzenia.

„Imprezę organizujemy na terenie toru motocrossowego w Gnieźnie. Już samo ukształtowanie terenu sprawdzi Twoją formę, a przygotowane przez nas przeszkody przekonają Cię, że siła, zwinność i szybkość, nad którymi tak ciężko pracowałeś, to wciąż początek drogi…..a może to Ty nas zaskoczysz….. Rzucamy Ci rękawicę!!! Podniesiesz???” – to zdanie od organizatorów imprezy ma zachęcić każdego, kto chce przeżyć coś wyjątkowego. A przeżyć wyjątkowe emocje mogą nawet najmłodsi, bo specjalnie dla nich odbędzie się wersja dla „piskląt” na dystansie 750m. Dla dorosłych przygotowano 2 dystanse – 6,5 km i 13 km  z ponad 20-oma przeszkodami. Będzie woda, błoto, zjeżdżalnie i inne niespodzianki od organizatorów

Przeszkody będą zbudowane ze słomy, będą też opony, deski, drewno. Będą to takie przeszkody, z którymi ma poradzić sobie każdy, zarówno mężczyzna, jak i kobieta. A jak już nie będzie można pokonać, to można ją obiec – to też jest dozwolone. Chcemy na pewno, żeby każdy pojawił się na mecie brudny – zachęca Agnieszka Filipak (na zdj.), współorganizatorka imprezy.

W Polsce najbardziej znane wydarzenia tego typu, to Bieg Rzeźnika czy Bieg Spartakusa. W kilku miastach w Polsce odbywają się też Runmageddony. Czy impreza w Gnieźnie ma szansę stać się jedną z tych, na które będą przyjeżdżać ludzie z całej Polski? Na razie nie wiadomo, jednak jak dodaje Paweł Bączyk (na zdj.), główny organizator biegu, mamy w Pierwszej Stolicy kapitalne miejsce do takiej imprezy.

Coraz więcej ludzi zaczyna poszukiwać czegoś więcej, niż tylko bieg po płaskim terenie. W związku z tym wychodzimy na przeciw oczekiwaniom i organizujemy coś, czego w Gnieźnie jeszcze nie było. Teren po torze crossowym jest świetny, o zróżnicowanym podłożu i będzie na pewno wymagający. Z pewnością na najdłuższym dystansie trzeba mieć kondycję.

Z kolejnej nietypowej imprezy cieszy się prezydent Tomasz Budasz. Jak zapowiada, nie będzie tylko kibicem, ale i pojawi się na starcie.

Wiemy, że osoby z Gniezna jeżdżą po Polsce na tego typu eventy, a teraz będziemy mieć coś takiego u siebie. Miasto jest przyjazne wszystkim sportom, a w szczególności biegom. Liczę, że wiele osób spoza Gniezna przyjedzie aby wystartować. Ja też zgłosiłem się do startu i jest to dla mnie kolejne wyzwanie, które chcę zrealizować. Będzie to dobre przetarcie, przed kampanią prezydencką, która czeka mnie na jesień. 

Do biegu zapisało się już około 300 osób. Najmłodsi muszą zapłacić 35-40zł, a dorośli 109-138zł. Zapisy odbywają się na stronie www.tylkodlaorlow.org

13 kwietnia 2018 | 06:07

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *