Gnieźnianie tuż za podium mistrzostw województwa w biegach przełajowych

Nasi reprezentanci wystartowali w mistrzostwach województwa w biegach przełajowych. Najlepiej wypadli uczniowie z Witkowa, którzy zdobyli złote medale.

Po jesiennych sukcesach I Liceum Ogólnokształcącego: zdobycie srebrnego medalu w finale wojewódzkim w sztafetowych biegach przełajowych w kategorii dziewcząt, oraz XII miejsca w Mistrzostwach Polski rozegranych w Olecku, przyszedł czas na sprawdzenie formy w sezonie wiosennym. Tym razem miejscem rywalizacji był Żerków, gdzie rozegrano Mistrzostwa Województwa w drużynowych biegach przełajowych.

Mistrzowie powiatów z Wielkopolski rywalizowali na dystansie 2000m w kategorii dziewcząt oraz 2500m w kategorii chłopców. Zawodnicy I LO i tym razem nie zawiedli, dziewczęta zajęły IV miejsce, chłopcy natomiast uzyskali III miejsce zdobywając brązowe medale. Na uwagę zasługuje także występ uczennic Szkoły Podstawowej z Witkowa, reprezentujących powiat gnieźnieński w kategorii klas V – VI, które zdobyły złote medale uzyskując tytuł Mistrzyń Województwa w roku 2022

27 kwietnia 2022 | 07:26