Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Gniezno wchodzi do innej ligi. To pierwsza tak ogromna impreza

Wtorek rozpoczynamy od absolutnej bomby dla fanów biegania. Pierwszy raz w historii, w Gnieźnie ma odbyć się maraton!

Po Biegu Lechitów i Biegu Europejskim, Gniezno ma ambicje trafić do zupełnie innej ligi – na mapę imprez maratońskich. Ta jedna najbardziej pożądanych dyscyplin biegowych na świecie ma rozegrać się w naszym mieście pierwszy raz w historii i to już za nieco ponad cztery miesiące!

Bieg maratoński jest ostatnią dyscypliną, która kończy igrzyska olimpijskie, a w Gnieźnie będzie pierwszą otwierającą kalendarz imprez biegowych w naszym mieście, a także w Polsce! Jak ustaliliśmy, impreza planowana jest 10 marca i będzie w niej mogło wziąć udział 1000 uczestników, a dodatkowo ok. 1500 w imprezach towarzyszących – półmaratonie, biegu na 5.km i biegach młodzieżowych. Nad organizacją czuwać będzie m.in maratończyk z Gniezna, Patryk Bogucki (na dolnym zdjęciu). – Gniezno to miasto z wielkimi tradycjami związanymi z bieganiem i od razu zaznaczę, że to wydarzenie w żaden sposób nie będzie kolidować z Biegiem Lechitów, czy Biegiem Europejskim. Jako maratończyk od zawsze miałem problem z wyborem maratonu na wiosnę. W Polsce odbywają się na początek dwa duże wydarzenia – w Krakowie i Łodzi. Kraków odpada z uwagi na trudna trasę z wieloma podbiegami, a Łódź z uwagi na samą trasę. Gniezno będzie idealnym wyborem dla wszystkich, którzy mają podobne dylematy co ja – podkreśla Bogucki.

Gdzie zatem odbędzie się tak długi wyścig? Organizatorzy chcą, by był to najszybszy maraton w Polsce, zdecydowali się więc na trasę, którego centralnym punktem będzie ulica Witkowska. Start i meta maja być zlokalizowane przy Galerii Piastowa, dalej trasa pobiegnie przez Osiniec, Szczytniki Duchowne, Kędzierzyn, Lubochnię, WIerzbiczany i powrót do Gniezna. Impreza prawdopodobnie odbędzie się pod nazwą jednej z firm spółek skarbu państwa. Szczegóły podamy niebawem.

 

31 października 2023 | 10:30

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *