Piłka nożna

Mieszko - Obra 2-0
Mieszko - Nielba 2-0
Iskra - Mieszko 2-1

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

GAK - MKK 84-94
ŁKS - MKK 94-74
MKK - Flota 76-71

Piłka ręczna

Zagłębie - MKS 40-24
MKS - FunFloor 28-28
Bachus - Szczypiorniak 33-30

Futsal

Futsal - KS 3-3
Dragon - KS 9-4
KS - Investa 9-3

Nocna Zadyszka dla Damiana rozświetliła „Weneję”

Stowarzyszenie Bez Nazwy zorganizowało kolejną edycję Nocnej Zadyszki, czyli biegu w trakcie którego zbierane są pieniądze na leczenie chorych osób. Wcześniej były to dziewczynki – Ola Koszela i Jagoda Łuczak, a tym razem wszystkie środki, które udało się zgromadzić pójdą na pomoc dla Damiana Hanczewskiego.

Nad Jeziorem Jelonek stawiło się w sobotę, 17 listopada około 120 osób. Wszyscy odpowiedzieli na kolejny apel Stowarzyszenia Bez Nazwy, by wesprzeć Damiana Hanczewskiego zmagającego się z chorobą nóg. By miał szansę normalnie funkcjonować, konieczna jest operacja w amerykańskiej klinice, która kosztuje kilkaset tysięcy i której wyznaczono już nawet termin – 7 lutego 2019 roku. Czas jest tutaj dosłownie na wagę złota, bo potrzeba ciągle sporej kwoty pieniędzy.

To kolejna impreza, podczas której zbieramy środki dla Damiana. Wcześniej zorganizowaliśmy wydarzenie w Dobrym Browarze, a teraz jesteśmy nad „Weneją”, by znów uzbierać trochę pieniędzy na jego leczenie. A dlaczego pomagamy tym razem jemu? Osoby, które do nas przyszły opowiedziały nam jego historię, a my stwierdziliśmy, że jesteśmy w stanie nieco pomóc. Poza dzisiejszym biegiem, będziemy mieć jeszcze koncert w Młynie w przyszłym miesiącu i wtedy podsumujemy efekt naszej akcji. Dziś szacujemy zjawiło się około 120 osób – powiedział naszemu portalowi Mariusz Ostaszewski ze Stowarzyszenia Bez Nazwy

Amatorzy biegania zjawili się znów ze świecącymi gadżetami – lampkami, latarkami i odblaskami, by rozświetlić trasę wokół jeziora. W zależności od własnych możliwości zafundowali sobie trasę o długości 5 lub 10km. Więcej o Damianie Hanczewskim można dowiedzieć się chociażby z jego profilu na Facebooku.

17 listopada 2018 | 21:12

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *