Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Nocna Zadyszka dla Damiana rozświetliła „Weneję”

Stowarzyszenie Bez Nazwy zorganizowało kolejną edycję Nocnej Zadyszki, czyli biegu w trakcie którego zbierane są pieniądze na leczenie chorych osób. Wcześniej były to dziewczynki – Ola Koszela i Jagoda Łuczak, a tym razem wszystkie środki, które udało się zgromadzić pójdą na pomoc dla Damiana Hanczewskiego.

Nad Jeziorem Jelonek stawiło się w sobotę, 17 listopada około 120 osób. Wszyscy odpowiedzieli na kolejny apel Stowarzyszenia Bez Nazwy, by wesprzeć Damiana Hanczewskiego zmagającego się z chorobą nóg. By miał szansę normalnie funkcjonować, konieczna jest operacja w amerykańskiej klinice, która kosztuje kilkaset tysięcy i której wyznaczono już nawet termin – 7 lutego 2019 roku. Czas jest tutaj dosłownie na wagę złota, bo potrzeba ciągle sporej kwoty pieniędzy.

To kolejna impreza, podczas której zbieramy środki dla Damiana. Wcześniej zorganizowaliśmy wydarzenie w Dobrym Browarze, a teraz jesteśmy nad „Weneją”, by znów uzbierać trochę pieniędzy na jego leczenie. A dlaczego pomagamy tym razem jemu? Osoby, które do nas przyszły opowiedziały nam jego historię, a my stwierdziliśmy, że jesteśmy w stanie nieco pomóc. Poza dzisiejszym biegiem, będziemy mieć jeszcze koncert w Młynie w przyszłym miesiącu i wtedy podsumujemy efekt naszej akcji. Dziś szacujemy zjawiło się około 120 osób – powiedział naszemu portalowi Mariusz Ostaszewski ze Stowarzyszenia Bez Nazwy

Amatorzy biegania zjawili się znów ze świecącymi gadżetami – lampkami, latarkami i odblaskami, by rozświetlić trasę wokół jeziora. W zależności od własnych możliwości zafundowali sobie trasę o długości 5 lub 10km. Więcej o Damianie Hanczewskim można dowiedzieć się chociażby z jego profilu na Facebooku.

17 listopada 2018 | 21:12

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *