Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Piknik Biegowy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Sporo atrakcji sportowych odbędzie się jak zwykle, w związku z kolejnym finałem WOŚP. Jedną z nich szykuje klub Altom Gniezno.

Klub Altom i przyjaciele w ubiegłym roku powrócili do organizowanych wcześniej rodzinnych pikników biegowych, które obecnie zyskują nową lokalizację. Pierwsze bieganie dla WOŚP odbyło się 12 stycznia 2014. Wtedy grupa pasjonatów biegania spotkała się nad jeziorem Jelonek. W tym roku wspólnie z mieszkańcami Gniezna poprzez zabawę i aktywność fizyczną zachęcają do wspierania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 28 stycznia na stadionie Mieszko Gniezno.
W tym roku wraz z przyjaciółmi oraz partnerami: Miastem Gniezno oraz GOSIR Gniezno organizujemy rodzinny Piknik Biegowy dla WOŚP na nowej bieżni lekkoatletycznej przy ul. Strumykowej. Będziemy wspólnie biegać dookoła Jeziora Jelonek (Wenecja) oraz wspomnianej bieżni. Dystans nie jest istotny. Ważne, żeby wyjść z domu, wspólnie spędzić czas na sportowo i oczywiście wesprzeć wspaniałą inicjatywę jaką jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – powiedział Andrzej Krzyścin.

Zaczynamy w niedzielę o 10:00, ale nasze biuro zawodów czynne będzie już od godziny 9:00. Pierwszych 200 osób, które zarejestrują się w naszym namiocie, wrzucą swoje bejmy do puszki WOŚP, wezmą udział w zabawie i pobiegną z nami, otrzymają pamiątkowy medal Pikniku Biegowego. Dystans jest dowolny ale zachęcamy, żeby dzieci biegały dookoła bieżni, a dorośli, którzy czują się na siłach pobiegli dookoła Wenecji razem z nami – dodaje Tomasz Dzionek.

Na uczestników czekać będą również inne atrakcje: będzie można zdobyć pamiątkowe gadżety, koszulki a oprócz tego zjeść ciasto, napić się kawy czy skosztować pyszny barszcz. Na pewno będzie gorąca atmosfera i wspólnie rozgrzejemy Wasze serca, a wszystko to w szczytnym celu – dodał Maciej Podzerek.

Organizatorzy zachęcają do wspólnej zabawy.

informacja nadesłana

25 stycznia 2024 | 15:02

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *