Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Ruszyła lawina negatywnych komentarzy. „Miasto już spalone”

W nieco ponad godzinę od opublikowania zaskakującej informacji o odwołaniu maratonu w Gnieźnie, internet został zalany negatywnymi komentarzami w stronę głównego organizatora i… miasta Gniezna.

Byli tacy którzy wierzyli i tacy którzy się z tego śmiali. Ci drudzy dziś wieczorem zatriumfowali, bo pierwszy w historii Gniezna maraton zanim jeszcze wystartował, już przeszedł do historii. O 19.00 główny organizator poinformował o odwołaniu szeroko komentowanej imprezy.

Nie dojdzie więc do skutku ani bieg, ani też mistrzostwa Polski w półmaratonie, które zostały już zatwierdzone przez PZLA. Na niecałe dwa miesiące przed  wydarzeniem jest to więc spory problem i dla związku, ale i dla zwykłych biegaczy. Na liście do dziś było prawie 1000 nazwisk, sporo z uczestników nie tylko zaplanowała kalendarz startów w oparciu o Gniezno, ale i zarezerwowała nierzadko noclegi. Nie dziwne więc, że internet „zapłonął”.

Fala negatywnych komentarzy uderzyła zarówno w Patryka Boguckiego, będącego twarzą projektu, jak i… miasto Gniezno. Portal biegowe.pl zdecydował się na wyjątkowo mocny komentarz: „Nazwijmy rzeczy po imieniu: To gigantyczna kompromitacja organizatora i PZLA”. Jan Huruk, legenda polskich biegów, także nie przebiera w słowach: „W mieście gdzie w ciągu roku są dwa SZTANDAROWE biegi ktoś rzuca się w wir organizacji maratonu to daje do myślenia. PZLA zagrał w ciemno i oddał organizację MP nieznajomemu to było „delikatnie ” ujmując NIEPOWAŻNE”. A co pozostali sądzą?

„Sprawa może budzić kontrowersje, że debiutantom przyznaje się organizację rozegrania mistrzostw”

„Kury wyprowadzać, a nie biegi organizować”

„Pozwolenia chyba załatwiamy najpierw. Miasto jest już spalone”

„To od początku była farsa”

„Żenada. Gniezno ma u mnie dożywotnią czerwoną kartkę”

„Organizator popłynął i tylko nieudolność wyszła na światło dzienne. Jeśli ktoś ma pozwolenia i sponsorów, to dopiero ogłasza wydarzenie. Zmiana trasy już pokazywała, że nie umiano tego zrobić dobrze”

„A za rezerwację kwater też zwracacie, czy będzie się trzeba z wami dochodzić?”

„Amatorszczyzna i to pozostanie u was na wieki”

„Czy dziś jest 1 kwietnia?”

„Sześć tygodni przygotowań, 500 km w treningach,hotel zarezerwowany,a oni że BRAK ZEZWOLEŃ. Wstyd. Za organizację dożynek się weźcie a nie maratonów”

 

grafika: Gniezno Maraton

 

25 stycznia 2024 | 19:13

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *