Piłka nożna

Mieszko - Obra 2-0
Mieszko - Nielba 2-0
Iskra - Mieszko 2-1

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

GAK - MKK 84-94
ŁKS - MKK 94-74
MKK - Flota 76-71

Piłka ręczna

Zagłębie - MKS 40-24
MKS - FunFloor 28-28
Bachus - Szczypiorniak 33-30

Futsal

Futsal - KS 3-3
Dragon - KS 9-4
KS - Investa 9-3

Sylwestrowy bieg dla Oli

Z bardzo ciekawą formą spędzenia przedostatniego dnia w roku wyszli przedstawiciele grupy Night Runners Gniezno. Postanowili oni zorganizować na terenie wokół jeziora Winiary III Sylwestrowy Bieg Charytatywny „Biegamy dla Oli”. Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 17:00, natomiast kwadrans wcześniej odbędzie się zbiórka.

Cel sobotniego wydarzenia jest szczytny. Biegacze chcą wesprzeć czteroletnią Aleksandrę Żak, u której krótki czas po narodzinach zdiagnozowano wielotorbielowatość nerek typu recesywnego, wielotorbielowatość wątroby oraz nadciśnienie tętnicze. Zebrane środki mają pomóc w pokryciu kosztów leczenia dziewczynki, a także zakupie niezbędnego sprzętu medycznego.

Jak już zostało wspomniane, bieg nad jeziorem Winiary rozpocznie się o godzinie 17:00. Uczestnicy będą mieli do wyboru trzy dystanse. Co ciekawe, jeden z nich został przeznaczony dla sympatyków nordic walkingu.

– Około 10 kilometrów biegu (cztery okrążenia wokół jeziora)
– Około 5 kilometrów biegu (dwa okrążenia wokół jeziora)
– Około 5 kilometrów nordic walkingu (dwa okrążenia wokół jeziora)

Zarówno bieg, jak i nordic walking mają mieć charakter stricte towarzyski – nie chodzi o rywalizację, a jedynie luźny bieg i marsz z kijami.

Na mecie każdy uczestnik imprezy otrzyma pamiątkowy medal oraz herbatę i słodkości. Ponadto po biegu będzie możliwość ogrzania się przy ognisku i upieczenia kiełbaski (kije i żywność we własnym zakresie). Biegacze zamierzają pożegnać rok symboliczną lampką szampana oraz wspólnym zdjęciem.

Każdy, kto chce wziąć udział w III Sylwestrowym Biegu Charytatywnym „Biegamy dla Oli” powinien zjawić się 30 grudnia w godzinach od 16:00 do 16:45 w biurze zawodów nad jeziorem Winiary. Uczestnicy, po wcześniejszym umieszczeniu w puszcze datku na rzecz chorej dziewczynki, otrzymają numer startowy w celu weryfikacji.

-> Regulamin III Sylwestrowego Biegu Charytatywnego „Biegamy dla Oli”

-> Wydarzenie na Facebooku (więcej informacji o biegu)

26 grudnia 2017 | 10:00

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *