Piłka nożna

SKP - Mieszko 0-1
Mieszko ----
Mieszko ----

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

Tarnovia - MKK 95-70
MKK - Księżak 55-74
MKK - ŁKS 74-94

Piłka ręczna

Szczypiorniak - Acana 20-23
EKS - MKS 29-25
Ruch - MKS 32-34

Futsal

Investa - KS 1-3
KS - TAF 5-4
AZS UG - KS 4-6

Sylwestrowy bieg dla Oli

Z bardzo ciekawą formą spędzenia przedostatniego dnia w roku wyszli przedstawiciele grupy Night Runners Gniezno. Postanowili oni zorganizować na terenie wokół jeziora Winiary III Sylwestrowy Bieg Charytatywny „Biegamy dla Oli”. Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 17:00, natomiast kwadrans wcześniej odbędzie się zbiórka.

Cel sobotniego wydarzenia jest szczytny. Biegacze chcą wesprzeć czteroletnią Aleksandrę Żak, u której krótki czas po narodzinach zdiagnozowano wielotorbielowatość nerek typu recesywnego, wielotorbielowatość wątroby oraz nadciśnienie tętnicze. Zebrane środki mają pomóc w pokryciu kosztów leczenia dziewczynki, a także zakupie niezbędnego sprzętu medycznego.

Jak już zostało wspomniane, bieg nad jeziorem Winiary rozpocznie się o godzinie 17:00. Uczestnicy będą mieli do wyboru trzy dystanse. Co ciekawe, jeden z nich został przeznaczony dla sympatyków nordic walkingu.

– Około 10 kilometrów biegu (cztery okrążenia wokół jeziora)
– Około 5 kilometrów biegu (dwa okrążenia wokół jeziora)
– Około 5 kilometrów nordic walkingu (dwa okrążenia wokół jeziora)

Zarówno bieg, jak i nordic walking mają mieć charakter stricte towarzyski – nie chodzi o rywalizację, a jedynie luźny bieg i marsz z kijami.

Na mecie każdy uczestnik imprezy otrzyma pamiątkowy medal oraz herbatę i słodkości. Ponadto po biegu będzie możliwość ogrzania się przy ognisku i upieczenia kiełbaski (kije i żywność we własnym zakresie). Biegacze zamierzają pożegnać rok symboliczną lampką szampana oraz wspólnym zdjęciem.

Każdy, kto chce wziąć udział w III Sylwestrowym Biegu Charytatywnym „Biegamy dla Oli” powinien zjawić się 30 grudnia w godzinach od 16:00 do 16:45 w biurze zawodów nad jeziorem Winiary. Uczestnicy, po wcześniejszym umieszczeniu w puszcze datku na rzecz chorej dziewczynki, otrzymają numer startowy w celu weryfikacji.

-> Regulamin III Sylwestrowego Biegu Charytatywnego „Biegamy dla Oli”

-> Wydarzenie na Facebooku (więcej informacji o biegu)

26 grudnia 2017 | 10:00

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *