Pogoda za oknem może jeszcze nie sygnalizuje tego co nas czeka niedługo, ale już za siedem tygodni odbędzie się 22. Bieg Europejski. Dziś odbyła się konferencja promująca wydarzenie, które będzie miało szczególny wymiar.
To będzie szczególny rok w historii Gniezna o czym już piszemy od dawna, podobnie będzie w przypadku imprez sportowych. W jubileuszu 1000 lecia Koronacji, pierwszy raz organizatorzy postanowili stworzyć „Gnieźnieńską Triadę Koronacyjną”. Co to takiego?
Andrzej Krzyscin, dyrektor biegu nie chce jeszcze zdradzać szczegółów, jednak wiadomo, że zarówno Bieg Lechitów, Bieg Europejski i Bieg Niepodległości będą „spięte” w całość i gratyfikowane specjalnym wyróżnieniem dla tych, którzy je ukończą. – Przygotujemy coś na miarę tego szczególnego roku. Każdy kto ukończy cykl, może liczyć na statuetkę, lub specjalny medal, jeszcze myślimy co to ma być – tłumaczy.
Bieg Europejski przypomnijmy odbędzie się 5 kwietnia i będą mu towarzyszyć 2. Mistrzostwa Polski Ciepłowników. Do tej pory zapisało się do Biegu Europejskiego ponad 700 osób.
0 komentarzy