Tomasz Grycko wygrał XVI Bieg Europejski

Tomasz Grycko z Władysławowa zwyciężył w sobotę, 7 kwietnia w XVI Biegu Europejskim. Francuska edycja imprezy okazała się rekordową. Na starcie zameldowało się ostatecznie 1540 biegaczy i tyle samo dobiegło do mety.

1750 zarejestrowanych, 1658 którzy odebrali numery startowe, oraz 1540 którzy zdecydowali się na rywalizację. To najważniejsze cyfry, jeszcze przed startem 10-kilometrowego biegu. Później była już tylko walka o zwycięstwo jednych, oraz chęć zaliczenie całego dystansu przez zdecydowaną większość uczestników. Trasa wyścigu biegła tradycyjnie ulicami Gniezna, które wypełniły się tłumem kibiców. I tym ostatnim, a w szczególności rywalizującym, wyjątkowo w tym roku sprzyjała pogoda – było słonecznie i ciepło, choć na kilku fragmentach trasy dość mocno wiało.

Zwycięzcą okazał się Tomasz Grycko z UKS Bliza Władysławowo z czasem 29:39. Pobiegł rewelacyjnie, zostawiając daleko za plecami Kenijczyka Josepha Mutwanthei Mumo, który finiszował z czasem 30:08. Trzeci był inny faworyt – Arkadiusz Gardzielewski z WKS Śląsk Wrocław z czasem 30:18.

Wśród kobiet najlepszą była Paulina Kaczyńska z WMLKS Pomorze Stargard (33:30), druga była Aleksandra Brzezińska z MKL Toruń Brzeziński Run Club (34:24), a trzecia Marina Nemchenko z ukraińskiego Profrun Kharkiv (34:56)

Wśród gnieźnian zwyciężył Patryk Łukaszewski, który na mecie zameldował się z czasem 33:17, ponad 2 minuty stracił do niego Andrzej Gromadziński oraz Jakub Lewandowski.

07 kwietnia 2018 | 19:24