Piłka nożna

SKP - Mieszko 0-1
Mieszko ----
Mieszko ----

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

Tarnovia - MKK 95-70
MKK - Księżak 55-74
MKK - ŁKS 74-94

Piłka ręczna

Szczypiorniak - Acana 20-23
EKS - MKS 29-25
Ruch - MKS 32-34

Futsal

Investa - KS 1-3
KS - TAF 5-4
AZS UG - KS 4-6

1 czy 2 liga? Gdzie zagra w nowym sezonie KS Gniezno?

Skwar panuje nie tylko na zewnątrz. Upalnie wręcz jest w KS Gniezno, gdzie trwa gorączkowe oczekiwanie na decyzję związku, który zadecyduje, gdzie zagrają w przyszłym sezonie nasi futsaliści.

Po wycofaniu w czerwcu przez Mieszko zespołu futsalistów z rozgrywek ligowych, w KS-ie (powrócono do dawnej nazwy) zdecydowano by pisać nową kartę w historii klubu, ale ponownie na własny rachunek. Nowy zarząd (z Leszkiem Krajewskim jako prezesem), złożył w ubiegłym miesiącu papiery licencyjne i zgłosił gotowość do walki na 1-ligowym froncie. Liczą, że zarówno potencjał sportowy, jak i sytuacja finansowa nowego podmiotu będą na tyle wiarygodne, że centrala życzliwym okiem spojrzy na gnieźnieński team na zapleczu Ekstraklasy.

W klubie nerwowo więc wyczekują na decyzję centrali, która jak dziś ustaliliśmy ma zapaść w przyszłym tygodniu. – Najbliższe kilka dni będzie kluczowe. Mamy dużą nadzieję, że wystartujemy jednak w 1 lidze, gdyż dopełniliśmy wszystkich procedur. Ale finalną decyzję podejmie związek, który mamy nadzieję, przychylnie na nas spojrzy. Moim zdaniem szanse mamy duże, by ponownie grać w 1 lidze, ale nie zapeszajmy – mówi nam Adam Heliasz, wiceprezes klubu.

Co jednak stanie się, gdy gnieźnianom przyjdzie wystartować od 2 ligi? Nie zmieni to w żaden sposób decyzji o przystąpieniu do rywalizacji, dodaje Heliasz. – Jesteśmy już po rozmowach z Urzędem Miasta, sponsorami i samymi zawodnikami i zadecydowaliśmy wspólnie, że nawet gdybyśmy nie dostali zielonego światła na 1 ligę, to zaczynamy od najniższego szczebla. Wszystko po to aby futsal w Gnieźnie nie umarł, a wiemy, że jeżeli byśmy teraz odpuścili to byłoby „po temacie”. Piłki halowej w rozgrywkach ogólnopolskich nie ujrzelibyśmy w Pierwszej Stolicy pewnie przez lata.

W zespole według naszych ustaleń mają pozostać prawie wszyscy zawodnicy, którzy dotychczas w nim grali, akces zgłosiło też siedmiu nowych piłkarzy. Klub wstrzymuje się jednak z informacjami na temat personaliów przyszłej drużyny.

04 sierpnia 2018 | 12:53

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *