Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Czas na derby Wielkopolski! Mieszko powtórzy sukces z I rundy?

W sobotę w Obornikach rozegrane zostaną futsalowe Derby Wielkopolski. Miejscowy KS Futsal zmierzy się z drużyną piłkarzy halowych Mieszka Gniezno. Faworytem tego meczu będą gospodarze, którzy mogą pochwalić się lepszą lokatą w tabeli I ligi grupy północnej.

Oborniczanie plasują się w ligowym zestawieniu na ósmym miejscu. MKS Mieszko Gniezno jest natomiast dziesiątą siłą zmagań na zapleczu Futsal Ekstraklasy. Jak już niejednokrotnie zauważaliśmy, biało-niebiescy mają trzy punkty przewagi nad grupą spadkową. Gnieźnianie, chcąc utrzymać się w gronie pierwszoligowców na kolejny sezon, muszą szukać punktów w każdym meczu.

– Drużyna z Obornik jest nam bardzo dobrze znana. Gra w niej kilku naszych byłych zawodników. Mimo ósmego miejsca, są dosyć dobrze przygotowani. Na pewno mecz będzie ciężki. Zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę specyficzny parkiet, jaki tam jest. Będziemy walczyć. Nie składamy broni i walczymy do samego końca – powiedział przed derbami Wielkopolski Adam Heliasz, trener gnieźnieńskich futsalistów.

Pierwszy pojedynek gnieźnian z oborniczanami w tym sezonie zakończył się triumfem piłkarzy halowych z naszego miasta. Przypomnijmy, że 18 listopada wygrali oni 4:2. Po stronie „Mieszkowców” bramki inkasowali Mariusz Sawicki (2), Paweł Kaźmierczak oraz Jakub Szydzik, z kolei dla gości trafienia zdobywali Mikołaj Orczykowski i Marcin Antczak.

Czy w sobotę biało-niebiescy powtórzą sukces z pierwszej rundy? Czas pokaże. Początek meczu o godzinie 20:00.

23 marca 2018 | 14:49

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *