Piłka nożna

LKS. - Mieszko 1-2
Mieszko - Kotwica 2-0
Obra - Mieszko 2-1

Żużel

Stal - Start 57-32
Start - Stal 38-52
Start - Kolejarz 50-40

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Lwów 28-21
MKS - Młyny 27-25
FunFloor - MKS 37-31

Futsal

Wenecja - KS 2-3
Red Devils - KS 7-1
KS - Team 3-1

Gnieźnianki trzecie w Wielkopolsce

W niedzielę młode zawodniczki Piłkarskiej Szkółki Gniezno udały się na halowe Mistrzostwa Wielkopolski do lat 16 w Starych Oborzyskach. Tego dnia rywalizowało 14 najlepszych żeńskich drużyn, podzielonych na trzy grupy – w tym dwa zespoły z Gniezna oraz dwa zespoły Medyka Konin, którego znawcom piłki kobiecej nie trzeba przedstawiać.

Jak się okazało, system rozgrywek był wymagający i awans do półfinału miały zagwarantowane tylko zwycięskie zespoły swoich grup plus jedna z trzech drużyn z drugiego miejsca. Pierwszy zespół Piłkarskiej Szkółki Gniezno zajął 2. miejsce w grupie i rozegrał nerwowy bój serii jedenastek pomiędzy trzema zainteresowanymi zespołami.

Zdecydowaliśmy się na ciekawy, a jednocześnie sprawdzony sposób zmiany bramkarki na zawodniczkę z pola do bronienia jedenastek. Najpierw rozegraliśmy serię jedenastek z zespołem Juna Trans Stare Oborzyska i wygraliśmy 5-4 po wybronionej jedenastce przez Weronikę Kusa. Następnie przyszło się nam zmierzyć z Polonią Środa Wielkopolska (ubiegłoroczne triumfatorki). Tym razem także wygraliśmy 4-3 i awans do półfinału stał się faktem – relacjonuje Krzysztof Stankowiak, przedstawiciel klubu.

Mecz w półfinale to zdecydowana przewaga Medyka Konin I, który tego dnia był w wyśmienitej formie. Mimo ambitnej walki, gnieźnianki przegrały 0:4. Brak przerwy między półfinałem a meczem o 3. miejsce tylko zmobilizował reprezentantki naszego miasta i do tego spotkania z Kotwicą Kórnik podeszły one niezwykle zmotywowane.

Niestety mecz zaczął się od szybko straconej bramki i pozostała nam tylko walka do ostatniej sekundy meczu o wynik remisowy, co udało się na 45 sek. przed końcem spotkania. Zaraz potem nastąpiły rzuty karne, w których staliśmy się specjalistami. Mimo wielkich nerwów i przestrzelonej jednej jedenastki, popularna Wera także obroniła i mieliśmy remis 2-2, po czym doszliśmy aż do 9. kolejki, w której to znów mogliśmy cieszyć się ze zwycięstwa, zdobywając trzecie miejsce – dodaje Stankowiak.

Pierwsze miejsce zajął zespół Medyka Konin I, w finale pokonując drużynę AZS Konin.

Należy podkreślić fantastyczną postawę, strzelającej tego dnia zawsze pewnie rzuty karne, Wanessy Franc oraz broniącej Weroniki Kusa, a także wszystkich dziewczyn zarówno z pierwszego, jak i drugiego zespołu, ponieważ pokazały niesamowity charakter i mnóstwo walki, wyprzedzając wiele znakomitych i utytułowanych klubów z Wielkopolski – takich jak GSS Grodzisk Wielkopolski czy Polonia Środa Wielkopolska, a ustępując jedynie największemu i najlepszemu w Polsce Medykowi Konin.

Jeśli tylko ktoś chce, to serdecznie zapraszamy do naszych dziewczęcych zespołów piłkarskich już od 6, roku życia do różnych grup wiekowych. Więcej informacji na naszej stronie internetowej: psgniezno.futbolowo.pl i na Facebooku oraz pod nr tel: 534-815-267 – kończy przedstawiciel PS Gniezno.

Fot. + info: PS Gniezno / oprac. Mateusz Domański

23 stycznia 2018 | 12:08

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *