Grinbud KS Gniezno łapie coraz większy wiatr w żagle

Futsaliści Grinbud KS Gniezno są w coraz lepszej formie. Dziś w meczu 7.kolejki 1.Ligi pokonali w Pile miejscowy Futsal Powiat Pilski 4-2.

Gnieźnianie nie byli faworytem w tym spotkań, jednak pokazali niesamowitą ambicję. Dwukrotnie wyrównywali, a w drugiej części zadali dwa ciosy.

Jako pierwsi prowadzenie objęli jednak pilanie. Strata piłki w środku pola przez naszych graczy skończyła się szybkim kontratakiem i golem z najbliższej odległości. Odpowiedź przyszła szybko, bo już trzy minuty później gnieźnianie wyrównali. Paweł Kaźmierczak zagrał piłkę z bocznej linii do Darka Rychłowskiego, a ten przepięknym strzałem przy przy lewym słupku pokonał bramkarza. Chwilę później było już jednak 2-1 dla gospodarzy, po bardzo ładnej wymianie w polu karnym. Gnieźnianie znów szybko wyrównali, bo po podaniu na lewe skrzydło, piłka powędrowała do Adama Alamenciaka, a ten z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. Wynik do przerwy już się nie zmienił, za to w drugiej połowie mimo optycznej przewagi gospodarzy, to KS-owi udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Cztery minuty po wznowieniu, Dariusz Rychłowski uderzył niezbyt silnie na bramkę Futsalu, jednak bramkarz popełnił błąd, wypuścił piłkę, z czego skorzystał Mariusz Sawicki strzelając bramkę. Wynik ustalił Szymon Urtnowski, który przymierzył z własnej połowy do pustej bramki pilan na cztery minuty przed końcem.

W tabeli KS jest w tej chwili na 6.pozycji z dorobkiem 12 punktów. Taki sam dorobek mają jednak aż cztery czołowe ekipy, więc gnieźnian od drugiego miejsca dzieli jedynie gorszy bilans.

Futsal Powiat Pilski Piła – Grinbud KS Gniezno 2-4 (2-2)

Bramki dla KS: Rychłowski, Alamenciak, Sawicki i Urtnowski

07 listopada 2021 | 21:07