Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Jasne cele futsalistów. Kadra Mieszka może się powiększyć

Już 7 stycznia do akcji wrócą futsaliści Mieszka Gniezno. Na ten dzień piłkarze halowi z naszego miasta mają zaplanowane spotkanie w ramach 1/32 Pucharu Polski. Mimo że ich rywalem będzie teoretycznie niżej notowany drużyna, można spodziewać się zaciętego starcia.

Futsaliści Mieszka mają jasny plan na pucharowe spotkanie z KKF Konin. – Cel jest jeden: wygrać i awansować do kolejnej rundy. Wiemy, że zespół z Konina jest dość dobrą drużyną, jak na drugą ligę. W zeszłym roku do samego końca walczyli o awans, który ostatecznie przegrali z ekipą z Leszna. W Koninie gra kilku znanych nam zawodników, którzy w przeszłości występowali w naszym zespole. Na pewno zapowiada się bardzo ciekawy pojedynek – powiedział portalowi SportoweGniezno.pl Adam Heliasz, trener piłkarzy halowych.

Póki co nie wiemy jeszcze, którzy zawodnicy powalczą o awans do 1/16 Pucharu Polski. Pewne jest natomiast, że drużyna Mieszka będzie musiała radzić sobie bez jednego ze swoich najlepszych strzelców. – Jeszcze za wcześnie, by mówić o kadrze na ten mecz. Wciąż dwóch naszych zawodników boryka się z kontuzjami. Próbują dojść do optymalnej formy. Wiem jednak na pewno, że w Koninie zabraknie Mariusza Sawickiego. Jego obowiązki służbowe uniemożliwiają mu udział w tym spotkaniu – dodał Heliasz.

A jakie są cele futsalistów Mieszka na drugą rundę I ligi grupy północnej? – Tak samo, jak w Pucharze Polski – chcemy wygrywać jak najwięcej meczów. Chcemy piąć się w górę ligowej tabeli. Jak będzie, czas pokaże. Nie mamy założonego minimum. Chcemy grać jak najlepiej. Pod koniec pierwszej rundy było widać, że zaczęło wyglądało to fajnie. Mam nadzieję, że to się przełoży na drugą rundę – wytłumaczył szkoleniowiec.

Niewykluczone, że przed powrotem do ligowej rywalizacji kadra piłkarzy halowych powiększy się o nowych zawodników. – Teoretycznie będzie to ten sam skład. Trwają rozmowy z dwoma zawodnikami, ale czy do nas dołączą, to już trudno powiedzieć – podsumował Adam Heliasz.

Pierwszy mecz ligowy po Nowym Roku futsaliści Mieszka Gniezno rozegrają w weekend 13-14 stycznia, kiedy to zmierzą się przed domową publicznością z drużyną z Zielonej Góry.

31 grudnia 2017 | 09:00

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *