Piłka nożna

LKS. - Mieszko 1-2
Wiara L. - Mieszko 2-6
Mieszko - Ostrovia 3-0

Żużel

Stal - Start 57-32
Start - Stal 38-52
Start - Kolejarz 50-40

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Transbruk 98-103
MKK - Wiara 76-91

Piłka ręczna

MKS - Lwów 28-21
Buk - Szczypiorniak 30-21
Energa - MKS 26-29

Futsal

Wenecja - KS 2-3
KS - AZS 6-4
KS - Bonito 2-3

KS Gniezno będzie mocniejszy? Na celowniku gracze z przeszłością w ekstraklasie

Futsaliści KS Gniezno mają za sobą pierwszy mecz w tym sezonie. W sobotę nasi piłkarze halowi zremisowali w Obornikach 2:2. Po tym starciu porozmawialiśmy z trenerem Adamem Heliaszem, pytając nie tylko o inauguracyjne spotkanie, ale i m.in. ewentualne kolejne wzmocnienia kadry. 

Mateusz Domański, SportoweGniezno.pl: 2:2 na inaugurację sezonu ligowego to chyba dobry rezultat.

Adam Heliasz, trener KS Gniezno: Myślę, że tak. Po pierwsze, należą się gratulacje dla chłopaków za walkę od pierwszej do ostatniej minuty. Niepotrzebne głupie bramki w pierwszej połowie. Na własne życzenie oddaliśmy im dwa gole. Myślę, że zespół, który mamy obecnie – po tych całych perturbacjach, że nie mieliśmy startować, a jednak startujemy – jest dosyć fajnie skomponowany. Mamy dużo doświadczonych zawodników, doszło też dużo nowych chłopaków, którzy już dzisiaj mieli okazję pierwszy raz zagrać. Chociaż w samej końcówce mieliśmy jeszcze dużo sytuacji, to summa summarum, myślę, że 2:2 to sprawiedliwy rezultat.

Można powiedzieć, że to był taki mecz walki, bo gospodarze też mieli dużo sytuacji. W waszej bramce dobrze zagrał Dawid Kasprzyk.

Tak, tak. Zarówno jedni, jak i drudzy mieli bardzo dużo sytuacji strzeleckich. To było otwarte spotkanie. Kibicom na pewno mogło się ono podobać. Zarówno Dawid, jak i Wojtek w drużynie z Obornik też wyczyniał cuda. W końcówce wybronił chyba dwie sytuacje sam na sam. Na pewno mecz mógł się podobać. Na razie cieszymy się z tego jednego punktu i koncentrujemy się na kolejnym meczu.

W zespole znalazły się nowe twarze. Czy potrzeba jeszcze czasu, aby zawodnicy odpowiednio się zgrali?

Na pewno potrzeba czasu. Tym całym składem pracujemy miesiąc, więc jest to krótki okres. Wszystko wiązało się z całymi perturbacjami odnoszącymi się do tego, czy będzie w Gnieźnie futsal, czy nie będzie. Zagraliśmy tylko dwa sparingi. Dopiero przychodzi to zgranie w meczach ligowych. Trochę późno, ale będziemy walczyć do końca, żeby jak najlepiej wypaść w lidze.

Przez cały sezon będziecie grali tą kadrą, którą obecnie dysponujecie, czy planujecie jakieś wzmocnienia?

Mam jeszcze zamysł na pozyskanie dwóch zawodników, którzy mieli już występy w Futsal Ekstraklasie. Na razie nie chcę nic zdradzać. To są wstępne przymiarki, jakieś rozmowy były. Myślę, że jeden zawodnik jeszcze do nas dołączy, a czy dwóch – to się okaże w najbliższym czasie.

W waszej kadrze zabrakło Bartosza Banasika – wiemy, że dołączył do KS Futsal Oborniki. Nie ma też Mariusza Sawickiego.

Mariusz jest zawodnikiem Czarnych Czerniejewo. Gra na boisku i na tę porę w KS-ie go nie ma. Zobaczymy, co będzie później.

22 września 2018 | 21:00

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *