Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

KS Gniezno ma wartościową młodzież. „Chłopacy są dobrze wyszkoleni”

KS Gniezno to nie tylko drużyna seniorów, ale i młodzież. Młoda ekipa gnieźnieńskich futsalistów ma już za sobą pierwszy turniej w Pile – eliminacje Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-20. Awansować do kolejnej fazy zmagań się nie udało, ale mimo to zawody były solidnym przetarciem przed kolejnymi turniejami.

Na eliminacje mistrzostw Polski U-20 pojechaliśmy zespołem U-18, czyli grali chłopacy 2-3 lata młodsi. Ogólnie z przebiegu turnieju jestem zadowolony. Pokazał on kilka mankamentów, nad którymi musimy pracować przed głównym turniejem, jakim są eliminacje mistrzostw Polski do lat 18 – powiedział Adam Heliasz, trener KS Gniezno.

Kiedy ruszą eliminacje MMP U-18? – Odbywa się to w formie Grand Prix. Pierwszy turniej rozegrany zostanie na początku grudnia w Pniewach, a drugi na początku stycznia w Szczecinie – dodał.

Futsal cieszy się całkiem niezłym zainteresowaniem wśród młodzieży. – Chłopacy się przewijają. Ogólnie mamy dwunastu chłopaków, którzy są z nami na stałe. Poza tym rotują się. Kilku przychodzi, kilku odchodzi. Dochodzą jednak sygnały, by robić młodsze kategorie wiekowe. Wstrzymujemy się z tym do przyszłego roku. Na razie jest to niemożliwe chociażby ze względów logistycznych. Chodzi tutaj między innymi o brak hali – przyznał szkoleniowiec.

Sporo zawodników spośród obecnej kadry młodzieżowej KS-u ma za sobą przeszłość w futbolu trawiastym. – Nie ukrywamy, że większość chłopaków to zawodnicy, którzy trenowali z Mieszkiem. Z różnych względów kończyli przygodę z piłką trawiastą. Teraz próbują sił w hali. Są to chłopacy dobrze wyszkoleni i wartościowi. Mają potencjał, by w przyszłości grać w zespole seniorskim – podsumował Adam Heliasz.

20 listopada 2018 | 16:00

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *