Piłka nożna

Iskra - Mieszko 2-1
Mieszko - Tarnovia 5-4
Victoria - Mieszko 0-0

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

ŁKS - MKK 94-74
MKK - Flota 76-71
AZS - MKK 88-82

Piłka ręczna

Szczypiorniak - Start 19-22
Młyny - MKS 30-20
Hagard - Szczypiorniak 32-24

Futsal

Dragon - KS 9-4
KS - Investa 9-3
TAF - KS 7-5

KS Gniezno ma wartościową młodzież. „Chłopacy są dobrze wyszkoleni”

KS Gniezno to nie tylko drużyna seniorów, ale i młodzież. Młoda ekipa gnieźnieńskich futsalistów ma już za sobą pierwszy turniej w Pile – eliminacje Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-20. Awansować do kolejnej fazy zmagań się nie udało, ale mimo to zawody były solidnym przetarciem przed kolejnymi turniejami.

Na eliminacje mistrzostw Polski U-20 pojechaliśmy zespołem U-18, czyli grali chłopacy 2-3 lata młodsi. Ogólnie z przebiegu turnieju jestem zadowolony. Pokazał on kilka mankamentów, nad którymi musimy pracować przed głównym turniejem, jakim są eliminacje mistrzostw Polski do lat 18 – powiedział Adam Heliasz, trener KS Gniezno.

Kiedy ruszą eliminacje MMP U-18? – Odbywa się to w formie Grand Prix. Pierwszy turniej rozegrany zostanie na początku grudnia w Pniewach, a drugi na początku stycznia w Szczecinie – dodał.

Futsal cieszy się całkiem niezłym zainteresowaniem wśród młodzieży. – Chłopacy się przewijają. Ogólnie mamy dwunastu chłopaków, którzy są z nami na stałe. Poza tym rotują się. Kilku przychodzi, kilku odchodzi. Dochodzą jednak sygnały, by robić młodsze kategorie wiekowe. Wstrzymujemy się z tym do przyszłego roku. Na razie jest to niemożliwe chociażby ze względów logistycznych. Chodzi tutaj między innymi o brak hali – przyznał szkoleniowiec.

Sporo zawodników spośród obecnej kadry młodzieżowej KS-u ma za sobą przeszłość w futbolu trawiastym. – Nie ukrywamy, że większość chłopaków to zawodnicy, którzy trenowali z Mieszkiem. Z różnych względów kończyli przygodę z piłką trawiastą. Teraz próbują sił w hali. Są to chłopacy dobrze wyszkoleni i wartościowi. Mają potencjał, by w przyszłości grać w zespole seniorskim – podsumował Adam Heliasz.

20 listopada 2018 | 16:00

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *