Piłka nożna

Mieszko - Obra 2-0
Mieszko - Nielba 2-0
Iskra - Mieszko 2-1

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

Pyra - MKK 82-73
ŁKS Youth - MKK 72-110
MKK - Ciech 59-77

Piłka ręczna

MKS - Galychanka 34-29
MKS - Piotrcovia 26-24
Start - MKS 28-29

Futsal

Orlik - KS 4-1
KS - Futsal 4-5
Futsal - KS 3-3

KS Gniezno wraca „na tarczy” z Białegostoku

W sobotę futsaliści KS Gniezno udali się do Białegostoku, gdzie walczyli o ligowe punkty z tamtejszym Heliosem. Już przed meczem było wiadomo, że łatwo o triumf nie będzie. Tym bardziej, że drużyna z naszego miasta była dość mocno osłabiona. Niestety, KS przegrał 2:5.

Wynik spotkania otworzyli gnieźnianie. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Alan Polus. Mecz był wyrównany. Jedni i drudzy konstruowali akcje. W 16. minucie białostoczanie doprowadzili do wyrównania. Przed końcem pierwszej połowy Helios zdobył jeszcze jedną bramkę. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:1.

Od początku drugiej połowy gnieźnianie wyprowadzali ataki, szukając szansy na odrobienie strat. To się udało. Trafienie na 2:2 zainkasował Marcin Marcinkowski. Na 10 minut przed końcem spotkania miejscowi zdobyli bramkę na 3:2.

Na pięć minut przed końcem KS Gniezno wycofał bramkarza. Goście zdołali stworzyć 2-3 stuprocentowe sytuacje, ale nie udało się ich wykończyć. Na 1,5 min. przed końcem białostoczanie wprowadzili piłkę do pustej bramki. Nieco później Helios zrobił to jeszcze raz, ustalając wynik spotkania na 5:2.

Jak mecz podsumował Adam Heliasz, trener KS Gniezno?

Mecz był bardzo dobry, wyrównany – z jednej i drugiej strony. Wynik 5:2 nie odzwierciedla gry. Było to konsekwencją wycofania bramkarza. Spokojnie mogliśmy wywieźć przynajmniej jeden punkt. Trochę brakowało ludzi. Było widać osłabienie. Mieliśmy jednak dużo sytuacji i ich nie wykorzystywaliśmy. O dziwo, tym razem bardzo dobrze zagraliśmy w obronie. Zespół gospodarzy miał duże problemy z wykorzystywaniem sytuacji.

17 listopada 2018 | 21:26

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *