Piłka nożna

LKS. - Mieszko 1-2
Mieszko - Kotwica 2-0
Obra - Mieszko 2-1

Żużel

Stal - Start 57-32
Start - Stal 38-52
Start - Kolejarz 50-40

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Lwów 28-21
MKS - Młyny 27-25
FunFloor - MKS 37-31

Futsal

Wenecja - KS 2-3
Red Devils - KS 7-1
KS - Team 3-1

KS Gniezno znów wrócił „na tarczy”. Bolączką wciąż skuteczność (relacja)

Futsaliści KS-u Gniezno znów pokonani. W niedzielę podopieczni Adama Heliasza i Pawła Hoefta przegrali w Lęborku 1:5 (0:2). Honorowego gola na koncie ekipy z naszego miasta zapisał Dariusz Rychłowski. Gnieźnianie ponownie mieli problemy ze skutecznym wykańczaniem akcji. 

Już przed spotkaniem było wiadomo, że faworytem jest Team Lębork. Futsal jest jednak sportem nieprzewidywalnym, co dawało ciche nadzieje na sukces KS-u Gniezno. Niestety, zostały one rozwiane. Pierwsza połowa meczu w Lęborku, mimo stwarzanych okazji przez gości, zakończyła się prowadzeniem miejscowego Teamu 2:0.

Drugą odsłonę gnieźnianie rozpoczęli od ataków, lecz nie potrafili wprowadzić piłki do siatki. Zrobili to za to przeciwnicy, podwyższając prowadzenie na 3:0. Doszło do tego po błędzie Marcina Marcinkowskiego. Nieco później jedyne trafienie dla gnieźnian zainkasował Dariusz Rychłowski. Kolejne dwie bramki były autorstwa zawodników Teamu Lębork.

Goście nie przespali drugiej partii i atakowali, lecz bezowocnie. Bardzo dobrą sytuację sam na sam z bramkarzem miał Paweł Kaźmierczak, ale nie zdołał go pokonać. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 5:1 na korzyść ekipy z Lęborka.

Znowu nie wykorzystaliśmy stworzonych sytuacji. Oni strzelali po naszych prostych błędach. My dawaliśmy rywalom bramki. Oni w sumie wypracowali sobie chyba tylko jedno trafienie. Reszta wpadła po naszych błędach albo nawet podaniach. Mieliśmy swoje okazje, ale brakowało albo podania, albo zimnej krwi, by wykończyć – ocenił Adam Heliasz, trener KS-u Gniezno.

Skład KS-u Gniezno: Maciej Zięba, Dawid Kasprzyk – Paweł Kaźmierczak, Marcin Marcinkowski, Adam Zdrojewski, Dariusz Rychłowski, Mikołaj Bereźnicki, Jakub Szydzik, Łukasz Fechner, Adam Heliasz, Marcin Greser.

W Lęborku zabrakło Alana Polusa i Szymona Lewandowskiego, których powstrzymały obowiązki służbowe, oraz Mateusza Hryniewicza, Mariusza Sawickiego i Filipa Bartnickiego, którzy powoli będą wracać po kontuzjach do kadry.

Kolejny mecz piłkarze halowi KS-u Gniezno rozegrają w najbliższą sobotę o godzinie 19:30 w hali widowiskowo-sportowej im. Mieczysława Łopatki przy ulicy Sportowej 3. Ich rywalem będzie drużyna z Łodzi.

03 grudnia 2018 | 00:00

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *