Piłka nożna

Noteć - Mieszko 3-0
Mieszko - Stęszew 1-0
Piaski - Mieszko 1-2

Żużel

Start - Rzeszów 44-46
Opole - Start 56-34
Start - Rawicz 55-35

Koszykówka

Kuchinox - MKK 89-80
MKK - Trefl II 74-46
Tarnovia - MKK 95-70

Piłka ręczna

MKS - Start 31-33
KPR - Szczypiorniak 37-28
Szczypiorniak - Miedź 16-33

Futsal

Świecie - KS 4-4
KS - Futsal 1-2
Team - KS 4-3

Mieszko wycofuje futsalistów z rozgrywek ligowych!

Po wymarzonym weekendzie, czyli zwycięstwie Startu nad ROW-em i awansie Mieszka do III ligi, dziś od rana dotarła do nas niestety mniej przyjemna informacja, szczególnie dla fanów futsalu.

Władze klubu ze Strumykowej postanowiły wycofać halową drużynę Mieszka z rozgrywek halowych! Jaki jest powód? W krótkim komunikacie, który otrzymaliśmy dziś dopołudnia, klub wskazuje chęć większego rozwoju seniorskiej drużyny, oraz najmłodszych futbolistów trenujących w Akademii Mieszko. Jak nie trudno się domyślić, za takim rozwojem wydarzeń stoją finanse. Świeżo upieczeni III-ligowcy będą potrzebować sporo większych nakładów, które jak można się na razie domyślać, ciężko byłoby zgromadzić bez trudnej decyzji, która uderzyła rykoszetem w futsalistów.

Poniżej prezentujemy treść oświadczenia, które dziś do nas dotarło:

W dniu 17 czerwca 2018 r. pierwsza drużyna MSK Mieszko Gniezno wywalczyła awans do III Ligi, pokonując w dwumeczu barażowym zespół Victorii Września. W dniu 23 czerwca 2018 r. klub przeprowadzi uroczyste zakończenie sezonu 2017/2018  Akademii Mieszko, która jest jedną z największych szkółek piłkarskich w Wielkopolsce. 

Mając na uwadze powyższe oraz dalszy rozwój szkolenia dzieci i młodzieży w Akademii Mieszko oraz pokonywanie kolejnych szczebli ligowej hierarchii drużyny seniorów, MKS Mieszko Gniezno zrezygnował z udziału w sezonie 2018/2019
w rozgrywkach ligi futsalu”

Z OSTATNIEJ CHWILI

Jak przed chwilą ustaliliśmy, przedstawiciele futsalowego Mieszka dziś lub jutro zamierzają spotkać się z prezydentem Tomaszem Budaszem. Czy są w stanie coś wskórać? Będziemy śledzić na bieżąco rozwój sytuacji.

18 czerwca 2018 | 12:25

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *