Piłka nożna

SKP - Mieszko 0-1
Mieszko ----
Mieszko ----

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

Tarnovia - MKK 95-70
MKK - Księżak 55-74
MKK - ŁKS 74-94

Piłka ręczna

Szczypiorniak - Acana 20-23
EKS - MKS 29-25
Ruch - MKS 32-34

Futsal

Investa - KS 1-3
KS - TAF 5-4
AZS UG - KS 4-6

Nowy super-snajper KS-u: „Chcę wyrwać z marazmu zespół”

Wojciech Węgrzyn będzie od najbliższego sezonu zdobywał gole dla Grinbud KS Gniezno. Bramkostrzelny gracz chce jak nam mówi „wyrwać z marazmu gnieźnieński futsal”.

Sternik KS-u Leszek Krajewski, mógł ostatnio w końcu odtrąbić swój sukces. Po kilku próbach ściągnięcia do Gniezna wartościowych zawodników, udało mu się namówić na angaż super-snajpera Futsalu Piła. 29 trafień i tytuł króla strzelców 1.ligi w zasadzie mówi wszystko. Kogoś takiego nasz miejscowy team potrzebował, aby w kolejnym sezonie marzyć o czymś więcej, niż tylko grze o utrzymanie. – Głównym powodem dla którego przyjąłem ofertę z Gniezna to względy logistyczne. Zamieszkałem pod Kłeckiem i mam tutaj dużo bliżej niż np. do Piły. Miałem inne oferty, w kuluarach mówiło się nawet o klubach ekstraklasowych, ale to KS był najbardziej konkretny. Zależało mi, aby jak najszybciej podjąć decyzję, bo futsal traktuję jako coś ekstra. Hala poprawia technikę, więc warto i tutaj poświęcić się grze w piłkę. Bardzo chciałbym pomóc chłopakom, aby w końcu futsal w Gnieźnie dźwignąć, bo to miasto zasługuje na sukcesy. Ostatnio była walka o utrzymanie, teraz zrobię wszystko, aby dołożyć swoją cegiełkę do czegoś więcej. Przychodzę tutaj po to, abyśmy wspólnie zagrali conajmniej o górną część tabeli i musimy raz zrobić wszystko, aby wydostać z marazmu futsal w Gnieźnie – mówi naszemu portalowi.

Wojciech Węgrzyn ma 23 lata, w futsal gra od trzech sezonów. W dorobku ma brązowy medal MMP U-20 z zespołem Futsalu Piła, w tym sezonie grę w KS-ie będzie łączyć z występami w V-ligowej Pogoni Łobżenica. Przed rokiem i tam zdobył tytuł króla strzelców, trafiając do siatki aż 42 razy.

fot. piła.naszemiasto.pl

15 sierpnia 2022 | 16:31

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *