Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

To będzie bój o być albo nie być. Najważniejszy mecz Mieszka

Przed piłkarzami halowymi Mieszka Gniezno najważniejszy mecz w tym sezonie. Jeżeli w sobotę pokonają Politechnikę Gdańską, to zapewnią sobie utrzymanie w I lidze gr. północnej. Każdy inny scenariusz sprawi, że futsaliści z naszego miasta znajdą się w tarapatach. 

Ten sezon nie należy do halowego Mieszka. Biało-niebiescy zainkasowali do tej pory pięć zwycięstw, dwa remisy i trzynaście porażek, co sprawia, że są dopiero dziesiątym zespołem w tabeli I ligi grupy północnej. Nad strefą spadkową mają zaledwie jedno „oczko” przewagi. Taki sam dystans punktowy dzieli ich od najbliższego rywala, jakim jest Politechnika Gdańska.

Sobotni mecz w hali GOSiR przy ulicy Paczkowskiego 4 zapowiada się arcyciekawie. To będzie bój z gatunku tych o być albo nie być. Piłkarze halowi Mieszka wiedzą, jaka jest stawka starcia z gdańszczanami. Zwycięstwo sprawi, że będą pewni utrzymania w gronie pierwszoligowców przed ostatnią kolejką. Jeżeli jednak noga im się powinie i przegrają, to wówczas spadną na jedenaste miejsce i znajdą się w tarapatach. W takim przypadku o wszystkim zadecydowałby ostatni weekend sezonu, w którym gnieźnianie wybiorą się do Białegostoku, a gdańszczanie będą rywalizować na domowym parkiecie z Teamem Lębork.

Nadchodzące spotkanie będzie dla podopiecznych Adama Heliasza i Pawła Hoefta nie tylko walką o utrzymanie, ale także szansą na zrewanżowanie się za grudniową porażkę w Gdańsku. Przypomnijmy, że wówczas biało-niebiescy przegrali 2:5. Dla Politechniki gole zdobywali Szymon Hołowienko, Mikołaj Kowalski, Adam Lamczyk, Marek Orzoł i Łukasz Szmydki, z kolei po przeciwnej stronie barykady dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Bartosz Banasik. Trzeba jednak zauważyć, że do tamtego meczu gnieźnianie przystąpili w okrojonym składzie.

Jedno jest pewne. Wszyscy sympatycy futsalu, ale także i ci, którzy jeszcze nie mieli okazji do poznania piękna tego sportu, powinni w sobotę zameldować się w hali GOSiR przy ulicy Paczkowskiego 4 i wspomóc dopingiem gnieźnieńskich futsalistów podczas najważniejszego meczu sezonu. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 19:00, wstęp wolny.

13 kwietnia 2018 | 09:29

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *