Piłka nożna

LKS. - Mieszko 1-2
Lipno - Mieszko 2-2
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Start - ....
Start - .....

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Oleśnicą - Szczypiorniak 30-25
Piotrcovia - MKS 28-31

Futsal

Wenecja - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Trudne zadanie przed futsalistami Mieszka

W sobotę piłkarze halowi Mieszka Gniezno zmierzą się na wyjeździe z Constractem Lubawa. Będzie to zaległy mecz w ramach XIII kolejki I ligi futsalu grupy północnej. Śmiało można stwierdzić, że biało-niebieskich czeka trudna przeprawa.

Lubawianie to trzecia drużyna pierwszoligowych zmagań. Constract ma na swoim koncie 25 punktów. Do tej pory zespół z województwa warmińsko-mazurskiego zanotował osiem zwycięstw, jeden remis, a także cztery porażki. W sobotę ekipa ta będzie walczyć o powrót na fotel wicelidera I ligi.

Zespół z Gniezna notuje znacznie słabsze wyniki. Podopieczni Adama Heliasza i Pawła Hoefta są dopiero dziesiątą siłą zmagań na zapleczu Futsal Ekstraklasy. „Mieszkowcy” wywalczyli do tej pory cztery zwycięstwa, jeden remis i osiem porażek. Jeżeli chcą być pewni utrzymania, to muszą szukać punktów nawet na takich gorących terenach, jak Lubawa. Obecnie co prawda mają sześć „oczek” więcej niż jedenasta drużyna z Gdańska, ale nie jest powiedziane, że zespół ten za moment nie wrzuci wyższego biegu i nie zacznie gonić ekipy z pierwszej stolicy Polski.

Ostatni wyjazd do Lubawy był dla gnieźnian bardzo udany. Wówczas, po emocjonującym starciu, pokonali gospodarzy 3:2. Jeżeli chodzi natomiast o pierwszy mecz tych dwóch drużyn w bieżącym sezonie, to w nim minimalnie lepiej wypadł Constract, zwyciężając 2:1. Czy w sobotę biało-niebiescy zrewanżują się za tę porażkę? Zobaczymy. Początek meczu w Lubawie o godzinie 18:00.

09 lutego 2018 | 14:00

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *