Wyjazdowa niemoc przełamana. Mieszko pokonał outsidera

W niedzielę piłkarze halowi Mieszka Gniezno rozegrali mecz w ramach 15. kolejki I ligi grupy północnej. Podopieczni Adama Heliasza pokonali w wyjazdowym pojedynku drużynę Unisław Team Unisław 6:5. Do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat remisowy 4:4.

Informacje, jakie dotarły do nas przed meczem, nie napawały optymizmem. Podczas rozgrzewki kontuzji doznał Paweł Kaźmierczak, jeden z podstawowych zawodników halowego Mieszka Gniezno. Mimo tego osłabienia i gry w okrojonym składzie, biało-niebiescy zdołali pokonać ostatnią drużynę pierwszoligowych rozgrywek.

Strzelanie w niedzielnym spotkaniu rozpoczęli gospodarze. Już w drugiej minucie bramkarza gnieźnieńskiego zespołu pokonać zdołał Damian Fijałkowski. Na odpowiedź przyjezdnych nie trzeba było długo czekać. Po równo 20 sekundach wyrównał Bartosz Banasik. Następną bramkę już w piątej minucie zainkasował Mateusz Komur. Wobec tego goście znów musieli odrabiać straty. Ponownie nie zawiódł Banasik, który w siódmej minucie po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

Trafienie na 3:2 w 8. minucie wywalczył Karol Kaczmarek. Dwie minuty później wyrównał Dariusz Rychłowski. Następnie sytuacja znów się powtórzyła. W 15. minucie unisławian na prowadzenie wyprowadził Fijałkowski, natomiast na nieco ponad minutę przed końcem I połowy do remisu doprowadził Piotr Kubiak. To była ostatnia bramka przed przerwą. Premierowa odsłona spotkania w Unisławiu zakończyła się rezultatem 4:4.

Premierowego gola w drugiej połowie wywalczył Bartosz Banasik. W 23. minucie cieszył się on z hat-tricka. Kilka chwil później zripostowali gospodarze, a to za sprawą trafienia Damiana Tokarskiego. Ostatnie dziesięć minut było więc walką o zwycięstwo. Wygrali ją piłkarze halowi Mieszka Gniezno, a trafienie na wagę triumfu w 36. minucie odnotował Dariusz Rychłowski! Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 5:6.

Niedzielne zwycięstwo w Unisławiu jest piątym zwycięstwem „Mieszkowców” w tym sezonie. Co ciekawe, to pierwsze punkty, jakie podopieczni Adama Heliasza wywalczyli na wyjeździe. Wcześniej czterokrotnie wygrywali przy Paczkowskiego 4 (w tym również z Unisław Team Unisław 3:1), a ponadto zainkasowali jeden remis. Po meczu w Unisławiu, drużyna piłkarzy halowych Mieszka Gniezno wciąż plasuje się na dziesiątym miejscu w tabeli I ligi gr. północnej.

Bramki: Fijałkowski (2), Tokarski, Kaczmarek, Komur – Banasik (3), Rychłowski (2), Kubiak.

Żółta kartka: Kaczmarek.

2x żółte kartki = czerwona: Tokarski

Skład Mieszka Gniezno: Dawid Kasprzyk (Maciej Zięba) – Bartosz Banasik, Piotr Kubiak, Dariusz Rychłowski, Jakub Szydzik – Paweł Kaźmierczak (kontuzja na rozgrzewce), Adam Heliasz, Alan Polus, Łukasz Chełmikowski.

25 lutego 2018 | 17:21