Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Grono naszych olimpijczyków powiększy się? Polacy powalczą o wyjazd do Tokio

Już od 28 sierpnia do 2 września  w Gnieźnie odbywać się będzie prestiżowa impreza sportowa – turniej Hockey Series Open mężczyzn w hokeju na trawie, czyli pierwszy etap eliminacji do Igrzysk Olimpijskich. W pierwszej stolicy Polski zagra m.in. reprezentacja naszego kraju. 

Tradycja, jeśli chodzi o Gniezno i hokej na trawie, jest ogromna. Gnieźnieńskie kluby przecież wielokrotnie zdobywały mistrzostwa Polski. Dzisiaj może takimi sukcesami nie możemy się poszczycić, chociaż Start na przestrzeni ostatnich lat kilkukrotnie stawał na podium mistrzostw Polski. Niemniej jednak o sile reprezentacji Polski stanowią m.in. gnieźnieńscy zawodnicy, którzy grają w okolicznych klubach. Grono gnieźnian gra w Poznaniu – przyznał Michał Powałowski, wiceprezydent miasta Gniezna.

Turniej w Gnieźnie będzie premierowym etapem walki o wyjazd na Igrzyska Olimpijskie 2020 w Tokio. Gdyby Polakom udało się osiągnąć ten cel, to grono gnieźnieńskich olimpijczyków uległoby powiększeniu.

Mam nadzieję, że ten turniej będzie o tyle szczęśliwy, że pierwszą eliminację Igrzysk Olimpijskich uda się przebrnąć i dalej chłopacy będą na tyle silną drużyną, by wywalczyć awans do olimpiady w Tokio i w ten sposób grono 23 gnieźnieńskich olimpijczyków będzie mogło się powiększyć o kolejne nazwiska. Myślę, że Gniezno sprosta wyzwaniu. Jak zwykle staramy się przygotować organizacyjne kwestie na tyle dobrze, aby nie zawieść przede wszystkim zaufania Światowej Federacji Hokeja na Trawie, bo to właśnie ona zleciła Polskiemu Związkowi Hokeja na Trawie organizację tej imprezy z rekomendacją na Gniezno – podsumował zastępca prezydenta naszego miasta.

Wkrótce przedstawimy kolejne informacje nt. turnieju w Gnieźnie.

13 sierpnia 2018 | 10:11

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *