Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Kolejna fantastyczna batalia Polaków w Nations Cup!

Polscy hokeiści na trawie mają za sobą trzeci mecz w ramach Nations Cup w Gnieźnie. Dziś rywalem była Republika Południowej Afryki.

Tak jak to było w dwóch poprzednich meczach, tak i dziś faworytami byli nasi rywale, dużo wyżej notowani w światowym rankingu. RPA potwierdzała to od pierwszych minut częściej przebywając na naszej połowie i kreując sytuacje podbramkowe. Mimo to Polacy dzielnie się bronili, znów w bramce czarował Popiołkowski, w pierwszej połowie skapitulował raz, po dobitce z akcji.

Druga część mogła zacząć się fantastycznie, bo już na początku gola mógł zdobyć Jarzembowski, ale pchnięta 5 metrów przed bramką piłka minimalnie minęła lewy słupek. Polacy kwestionowali też faul w polu karnym na Gracjanie Jarzyńskim, z kolei RPA nie było już tak groźne i skromne prowadzenie utrzymywało się do ostatniej kwarty.

Ta zaczęła się kapitalnie, gdy Damian Jarzembowski w końcu zdobył gola strzelając z bliskiej odległości pod poprzeczkę. Dało to porcję dodatkowej motywacji, bo to my zaczęliśmy dyktować warunki. Akcje głównie inicjowaliśmy lewym skrzydłem, gdzie sporo problemów sprawiał rywalom Jarzyński. Niestety wystarczył jeden błąd w polu karnym, by na 5.minut przed końcem RPA z bliskiej odległości wpakowała piłkę do siatki. W ostatnich minutach Wojciech Rutkowski miał jeszcze świetną okazję, jednak rywale zdołali zablokować strzał z 10.metrow, RPA po chwili miało szansę z krótkiego rogu, podobnie jak my dwukrotnie na 17. sekund przed końcem. Niestety. Piłka nie chciała wpaść. Teraz Polaków czeka mecz z Austrią.

Polska – RPA 1-2 (0-1)

Bramka dla Polski: Jarzembowski

04 czerwca 2024 | 19:40

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *