Punkty zostały w Gnieźnie, cieszy się jednak Start

Pierwsze w tym sezonie derby Gniezna w hokejowej Superlidze dla Startu 1954. Dziś przy Sportowej czerwono-czarni wygrali 4-1.

Mecz od samego początku lepiej ułożył się dla Startu. Już w 5.minucie bramkę po zespołowej akcji zdobył Maciej Wejerowski. Jeszcze przed końcem pierwszej kwarty na 2-0 podwyższył Dominik Małecki. W 19.minucie swoją pierwszą bramkę dla Stelli zdobył Artur Mikuła i wydawało się, że będzie to dla niej sygnał do ataku. Stella bardzo chciał wyrównać, ale to Start przed przerwą podwyższył na 3-1. Po krótkim rogu gola zdobył Mateusz Tomczak.

Największych emocji doczekaliśmy się w ostatniej części. Stella miała dwie wyśmienite okazje z akcji, a nawet rzut karny. Niestety nawet jego nie udało się zielonym wykorzystać, bo cudownie wybronił go Maciej Pacanowski. Start za to z zimną krwią w ostatniej akcji przypieczętował wynik. Prawą stroną przedarł się Dominik Małecki i zdobył czwartą bramkę dla swojego zespołu.

Start 1954 Gniezno – Stella Gniezno 4-1

Bramki: D.Małecki 14’ i 60’, M.Wejerowski 5’, M.Tomczak 29’ – A.Mikuła 19’

18 września 2021 | 19:17