Piłka nożna

Mieszko - Obra 2-0
Mieszko - Nielba 2-0
Iskra - Mieszko 2-1

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

Pyra - MKK 82-73
ŁKS Youth - MKK 72-110
MKK - Ciech 59-77

Piłka ręczna

MKS - Galychanka 34-29
MKS - Piotrcovia 26-24
Start - MKS 28-29

Futsal

Orlik - KS 4-1
KS - Futsal 4-5
Futsal - KS 3-3

Sensacja po poznańsku! Start ograł wicemistrza Polski!

To jedna z największych niespodzianek, jaką sprawił w ostatnim czasie hokejowy Start. Dziś w rozgrywkach Terravita Puchar Polski PZHT, czerwono-czarni pokonali w Poznaniu wicemistrza Polski na otwartych boiskach, Pomorzanina Toruń 5-3. Powodów do radości jest jednak więcej. MVP został powracający do Gniezna Jacek Kurowski. – To będzie gwiazda rozgrywek – mówi nam trener czerwono-czarnych.

Nie mogli wymarzyć sobie lepszego „odmrożenia” rozgrywek gnieźnieńscy hokeiści. W Pucharze Polski trafili najgorzej jak mogli, do grupy śmierci, jednak już w pierwszym meczu pokazali się z najlepszej strony ogrywając jednego z faworytów. WIcemistrzowie Polski byli momentami bezradni i gdyby nie szczęście, mogli przegrać dużo wyżej. – Po pierwszej i drugiej karcie przegrywaliśmy wprawdzie z Pomorzaninem, jednak w dwóch ostatnich już dominowaliśmy. Mieliśmy więcej z gry, prowadziliśmy ją na swoich zasadach i powinniśmy ukarać rywala jeszcze wyższym wynikiem – relacjonuje nam Wojciech Jankowski, trener Startu. 

Spotkanie miało dwóch bohaterów – strzelca hattrick’a – Macieja Wejerowskiego i Jacka Kurowskiego (na zdj. poniżej). Powracający po zagranicznych wojażach zawodnik, choć bramki nie zdobył, został już w pierwszym meczu uznany najlepszym graczem. – Jak zwykle cały zespół zapracował na wynik i ciężko kogokolwiek wyróżniać. Na pewno cieszy, że świetnie zaprezentował się nasz wychowanek Jacek Kurowski, który powrócił do nas po przygodzie w lidze niemieckiej i austriackiej. Będzie ogromnym wzmocnieniem i zaryzykuje, że to w tej chwili najlepszy hokeista w Polsce. Jest jeszcze bardzo młody (22l. – dop.aut.) a już świetny w każdym elemencie gry i będziemy mieli wielki pożytek w tym sezonie – cieszy się nasz trener.

Gnieźnian czeka jutro kolejne ciężkie spotkanie z faworytem nr 1. Mecz z Grunwaldem Poznań rozpocznie się o 13.30

Start 1954 Gniezno – Pomorzanin Toruń 5-3

Bramki dla Startu: Maciej Wejerowski 3, Błażej Zieliński, Szymon Cyprych

fot. archiwum oraz Start Gniezno

20 czerwca 2020 | 20:11

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *