Smutek w Starcie, radość w Stelli

SŁodko gorzki hokejowy weekend za nami. Start od niepamiętnych czasów spada z Superligi, Stella awansowała do najlepszej czwórki i jest blisko play-offów.

Start Gniezno musi na conajmniej rok pożegnać się z najwyższą klasą rozgrywkową. Dziś przy Sportowej przegrał wysoko 1-7 z Pomorzaninem Toruń, co definitywnie przekreśliło szansę na pozostanie. Choć zaczęło się niezwykle obiecująco, bo do gospodarze pierwsi strzelili gola w 5.minucie, jednak Pomorzanin szybko pozbierał się po tej stracie i zaczął dyktować warunki gry. – Nie pamiętam kiedy Start grał w niższej lidze. Musimy szybko się pozbierać, bo to jest Start, a jego miejsce jest w najwyższej klasie – skwitował sytuację kapitan, Błażej Zieliński.

Start 1954 Gniezno – Pomorzanin Toruń 1-7

Bramka dla Startu: Zieliński (kr) 5′

Stella zrobiła duży krok w kierunku play-offów, wygrywając w Rogowie. Obie drużyny długo wymieniały podania zanim po raz pierwszy piłka znalazła się w siatce, bo pierwszy uczynił to dopiero w 38.minucie Lewartowski. Goście po pięciu minutach wyrównali, jednak znów odpowiedział Lewartowski, a po chwili dołożył trafienie Hubert Grotowski. Majchrzak dał jeszcze nadzieje miejscowym strzelając kontaktowego gola, jednak kropkę nad „i” postawił Lewartowski. Gnieźnianie mają dwa punkty przewagi nad AZS AWF, jednak ostatni mecz rozegrają z liderem – Grunwaldem – i to na wyjeździe. AZS będzie za to miał mecz u siebie ze Startem.

LKS Rogowo – Stella Gniezno 2-4

Bramki dla Stelli: Lewartowski 3, H.Grotowski

20 maja 2023 | 20:48