Start wygrywa po ciężkim boju

Kolejną wygraną na swoje konto może dopisać sobie UKH Start 1954 Gniezno. Hokeiści z Pierwszej Stolicy zwyciężyli na własnej murawie LKS Rogowo 4:3.

Początek spotkania to ataki po obu stronach boiska. Szybciej uskutecznić jeden z nich udało się gościom, którzy wyszli na prowadzenie już w 10 minucie spotkania. Start zdołał szybko odpowiedzieć po bramce Marcina Grotowskiego i zepchnął LKS do defensywy. Narastające ataki przyniosły skutek już w 21 minucie gry, kiedy do bramki rogowian piłkę skierował Mateusz Ciężki. Czerwono-czarni nadal atakowali i przypieczętowali swoją dominację w pierwszej połowie bramką Pawła Tubackiego. Przez długi czas po rozpoczęciu drugiej części gry nie mieliśmy okazji zaobserwować żadnej bramki. Po kwadransie gry to się jednak zmieniło, a goście po dobrym wykonaniu krótkiego rogu złapali kontakt. Chwilę później sędzia podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Mariusz Gromadzki. LKS zdołał jeszcze odpowiedzieć na kilka minut przed końcem meczu, ale nie wystarczyło to do remisu i Start wygrał 4:3, tym samym powtarzając wynik sprzed miesiąca.

UKH Start 1954 Gniezno – LKS Rogowo 4:3 (3:1)

Bramki: Marcin Grotowski (’12), Ciężki (’21), Tubacki (’30), Gromadzki (’53k) – Lande (’10), Pluta (’51), Janusz Koperski (’65)

20 maja 2018 | 19:25