Stella bliska sprawienia prezentu Startowi

Hokeiści Stelli przegrali po serii zagrywek z Wartą Poznań w ostatnim meczu sezonu zasadniczego hokejowej Superligi. Nie pomogli tym samym Startowi, który odpadł z gry o play-off.

Stella mogła nie tylko w dobrym stylu zakończyć sezon, ale i przysłużyć się Startowi, który miał szansę awansować w ostatnim momencie do fazy finałowej. Niestety remis 3-3, a późniejsza przegrana w karnych pozbawiła ich kompletu punktów, a Start szans na przedłużenie sezonu.

Zieloni jako pierwsi objęli prowadzenie po trafieniu Waldemara Rataja. Jeszcze przed przerwą wyrównał Krzysztof Zakszewski, ale już po zmianie stron to Stella dwukrotnie trafiła do siatki. W 33. zrobił to Damian Jarzembowski, a na początku trzeciej kwarty na 3:1 podwyższył Hubert Grotowski. Warta nie poddała się i zdołała wyrównać straty, a bramkę dającą remis zdobyła w 57.minucie. Uczynił to…. były zawodnik Startu Szymon Cyprych. W serii zagrywek lepsza okazała się Warta i to ona awansowała do play-off.

19 czerwca 2022 | 22:43