Co za mecz! Sklep Polski MKK wygrywa w Sopocie!

W sobotę koszykarze Sklepu Polskiego MKK Gniezno sprawili swoim kibicom i sobie najlepszy z możliwych prezentów, wygrywając na wyjeździe z Treflem II Sopot 70:64. Tym pozytywnym akcentem reprezentanci naszego miasta zakończyli tegoroczne zmagania.

Wyjazdowe zwycięstwa w tym sezonie o dziwo przychodzą gnieźnianom o wiele łatwiej niż te we własnej hali, więc mówiąc półżartem, wygrana nad morzem nie powinna dziwić.

Jeśli chodzi o sam mecz, gnieźnianie dobrze weszli w pojedynek z ekipą z Sopotu. Już w pierwszej minucie zespół z naszego miasta na prowadzenie wyprowadził Michał SzydłowskiPóźniej nastał okres wyrównanej walki, po którym inicjatywę przejęli goście. Na niespełna pięć minut przed końcem pierwszej kwarty Sklep Polski MKK prowadził 11:4. Gospodarze jednak nie zamierzali tanio sprzedać skóry i gonili rywali. Ta pogoń zaowocowała tym, że podczas pierwszej przerwy tracili do przyjezdnych zaledwie jedno „oczko”.

Druga kwarta miała bardzo interesujący przebieg. Działo się w niej dużo więcej, niż w premierowej odsłonie sobotniego starcia. Trefl wziął się w garść i szukał szansy na odjechanie przeciwnikowi. Sklep Polski MKK był czujny i nie pozwalał miejscowym na zbyt wiele. Mimo to po dwóch kwartach w lepszej sytuacji znajdowali się sopocianie. Tym razem to oni mogli pochwalić się jednym punktem zaliczki.

Trzecia odsłona spotkania w Trójmieście nie zaczęła się pomyślnie dla zespołu z pierwszej stolicy Polski – po niespełna dwóch minutach gry przegrywali oni już 38:44. Straty zostały dość szybko odrobione. Gnieźnianie znów wyszli na prowadzenie, ale później ponownie trafiło ono na konto gospodarzy. Przed ostatnią kwartą na tablicy wyników widniał rezultat 57:55.

Mimo kiepskiego wejścia w czwartą odsłonę spotkania, decydująca partia należała do gości z Grodu Lecha. Na niecałe siedem minut przed końcową syreną wysforowali się oni na prowadzenie, którego nie oddali już do ostatnich sekund. Ostatecznie spotkanie 15. kolejki II ligi mężczyzn zakończyło się wynikiem 64:70.

W tabeli MKK jest na 5 miejscu, co jest zasługą świetnej wyjazdowej serii. Na 6 spotkań wygrali aż 5, czyli… więcej niż we własnej hali (bilans 4-4)

Trefl II Sopot – Sklep Polski MKK Gniezno 64:70 (18:19, 21:19, 18:17, 7:15)

Trefl II Sopot: Putra (3), Majewski (22), Walda (13), Burczyk, Pułkotycki (9), Kulikowski, Dylicki (3), Motylewski, Zozuń (8), Kujtkowski (6), Daszke.

Sklep Polski MKK Gniezno: Rau (9), Szkopiński, Andrzejewski (3), Kotwasiński (7), Szydłowski (14), Golasiński (7), Nocek, Wietrzyński (2), Sobkowiak (5), Leśniczak, Dobrzycki (20), Budnikowski (3)

Komisarz: Piotr Trepka
Sędziowie: Piotr Staciwa, Piotr Kaszuba

23 grudnia 2017 | 15:00