GAK postraszył MKK w samej końcówce

Siódme zwycięstwo w sezonie odnieśli koszykarze Sklepu Polskiego MKK. W Gdyni pokonali miejscowy GAK 84-94.

Faworytem tego spotkania wydawali się gnieźnianie, którzy mierzyli się z drużyną, która w tym sezonie wygrała tylko raz. GAK nie jest jednak łatwym rywalem, a szczególnie na własnym parkiecie, a na dodatek pojechali nad morze w ósemkę. Mecz gnieźnianom załatwił Dariusz Dobrzycki, który rzucił aż 37 punktów, w tym siedem „trójek” i to on jest ojcem tego sukcesu.

To, że gnieźnianie grają w tym sezonie dwie różne połowy już wiemy. Podobnie było w tym spotkaniu, gdy w pierwszej części wychodziło nam dużo więcej, a co znalazło odzwierciedlenie w wyniku. MKK grał na dużej skuteczności i zszedł do szatni przy prowadzeniu 57-41. Nerwowo zrobiło się na osiem minut przed końcem po rzucie za trzy Kośnika, gdy GAK zbliżył się na sześć oczek (73-79). MKK zaczął grać nerwowo, kolejna trójka Zabrockiego w 36 minucie zbliżyła gospodarzy jeszcze bardziej (82-85), ale ostatnie sekundy przebiegły już pod dyktando gnieźnian.

GAK Gdynia – Sklep Polski MKK Gniezno 84-94 (19-29, 22-28, 25-22, 18-15)

Punkty dla MKK: Dobrzycki 37, Kotwasiński 17, Leśniczak 16, Czyż 10, Wietrzyński 8, Szydłowski 6

26 listopada 2022 | 19:51