Heroiczny pościg MKK ze szczęśliwym finałem

Spore emocje zaserwowali dziś koszykarze MKK i GAK w meczu 26.kolejki 2.ligi. Przy Sportowej minimalnie lepsi okazali się gnieźnianie, którzy lepiej wytrzymali wojnę nerwów.

Środowy wieczór przyniósł ogromne emocje do ostatniej sekundy. Mimo, że goście mecz zaczęli mocnym akcentem od dwóch „trójek”, to gospodarze do przerwy mieli niewielką przewagę. Skuteczna gra głównie Mikołaja Czyża (29pkt), który ani razu nie pomylił się za 2-punkty , pozwoliła MKK trzymać niewielki dystans do gdynian. Diametralna zmiana nastąpiła po przerwie. Pięć celnych rzutów za trzy punkty i dużo solidniejsza obrona, pozwoliły gościom objąć prowadzenie (59-65). Gnieźnian znów przy życiu utrzymywał Czyż, który zaliczył pierwszych siedem punktów, wspomogli go koledzy i mecz w ostatnich minutach nabrał solidnych rumieńców. Goście pogubili się jednak w ostatniej minucie, ani razu nie potrafili celnie rzucić, faulowali i MKK dzięki rzutom osobistym minimalnie dowiózł zwycięstwo nr 16 w tym sezonie. Daje to 6.miejsce w tabeli „Orłom”. Warto odnotować, że na parkiet po kontuzji wrócił Emil Rau, którego brakowało w ostatnich tygodniach.

Sklep Polski MKK Gniezno – GAK Gdynia 84-80 (29-23, 18-17, 12-25, 25-15)

Punkty dla MKK: Czyż 29, Leśniczak 19, Dobrzycki 17, Urbaniak i Kotwasiński 5, Wietrzyński 3, Kozłowski i Rau 2

15 marca 2023 | 22:22