Koszykarze MKK na razie bezbłędni

Trzeci mecz i trzecie zwycięstwo koszykarzy MKK w 2.lidze. Dziś pokonali na wyjeździe TKM Włocławek 102-83

Kujawsko-pomorskie jak na razie jest szczęśliwe dla gnieźnian. Po niespodziewanej wygranej w Inowrocławiu, tym razem Włocławek nie sprawił większych problemów „Orłom”. Mecz zaczął się bardzo nietypowo bo od prowadzenia naszej drużyny… 16-0! Miejscowym nie wychodziło nic, my za to m.in trzykrotnie trafiliśmy za trzy. Gospodarze odrobili mimo to lekcje i już kilka minut później praktycznie zniwelowali całą stratę. Wtedy znów MKK wziął się do roboty i na przerwę schodził z 9-punktową przewagą.

W drugiej części sygnał do ataku dał Michał Szydłowski i to on był motorem napędowym działań MKK w trzeciej części. Wsparł go Dobrzycki i goście już przed ostatnią częścią byli niemal pewni wygranej (74-58). W ostatniej kwarcie z kolei Kotwasiński zaczął brać ciężar zdobywania punktów na swoje barki, cenne punkty dorzucili pozostali i MKK wysoko pokonał TKM.

TKM Włocławek – Sklep Polski MKK Gniezno 83-102 (18-24, 20-25, 20-25, 25-28)

Punkty dla MKK: Szydłowski 19, Kotwasiński 18, Dobrzycki 15, Czyż 14, Gorzelany 13, Kozłowski 12, Urbaniak 4, Wietrzyński 3, Tyborowski i Kurka 2

08 października 2022 | 19:40