Koszykarze MKK niemal do końca walczyli o niespodziankę

Koszykarze Sklepu Polskiego MKK przegrali na wyjeździe w meczu 28.kolejki 2.ligi z Tarnowią Tarnowo Podgórne 75-90 . Gnieźnianie nieźle radzili sobie przez 80% meczu, stracili szansę na triumf dopiero pod koniec czwartej kwarty.

To nie gnieźnianie byli w tym meczu faworytami, bo Tarnovia w tym sezonie przegrała zaledwie jeden raz we własnej hali. Mimo to, goście długo dzielnie się trzymali, zaczynając w dobrym stylu. Niesamowicie dysponowany był Emil Rau, który w pierwszej kwarcie czterokrotnie trafił „trójkę” i MKK w pewnym momencie prowadził już 20-11. Z biegiem minut to Tarnovia zaczęła dochodzić do głosu, a głównie duet Sroczyński – Rutkowski. Ten drugi jeszcze niedawno zdobywał punkty dla gnieźnian, a dziś walnie przyczynił się do zwycięstwa miejscowych.

MKK bardzo dobrze radził sobie aż do połowy czwartej kwarty, gdy przegrywał tylko trzema punktami (68-71), później niestety na prawie cztery minuty zatrzymał się nasz licznik punktowej zdobyczy, co wykorzystali tarnowianie. Na 3 minuty przed końcem zwiększyli przewagę do 11 oczek i nie oddali jej do końca.

Tarnovia Tarnowo Podgórne – Sklep Polski MKK Gniezno 90-75

Punkty dla MKK: Rau 19, Dobrzycki 18, Czyż 15, Leśniczak 9, Kotwasiński i Szydłowski 7

22 marca 2023 | 20:13