MKK wygrał niemal przegrany mecz, w niezwykłych okolicznościach

Ogromną determinację pokazali koszykarze MKK. Gdy wydawało się, że nie są już w stanie odwrócić losów spotkania, przełamali się, odrobili ogromną stratę i wygrali po dogrywce z Flotą!

Niesamowitych emocji dostarczyli dziś kibicom koszykówki w Gnieźnie, zawodnicy MKK. Przez 3/4 meczu grali słabo, przegrywali przed ostatnią częścią aż 15-punktami, by doznać w ostatniej kwarcie totalnej metamorfozy. Gdynianie zaczęli masowo popełniać błędy w ataku, mylić się, co skrzętnie wykorzystaliśmy. Prowadzenie objęliśmy na nieco ponad minutę przed końcem i gdyby nie trafienie Marchlewskiego na 5.sekund przed końcem, MKK wygrałby już w regulaminowym czasie. Dogrywkę zagrał jednak koncertowo, zaczął ją „trójką” Dobrzycki, a zakończył celnym rzutem Czyż

Flota Gdynia – Sklep Polski MKK Gniezno 83-83, d.89-98 (24-22, 23-17, 23-16, 13-28, d.6-15)

Punkty dla MKK: Dobrzycki 27, Czyż 22, Leśniczak 21, Szydłowski 12, Kozłowski 7, Wietrzyński 5, Kotwasiński 4,

19 lutego 2023 | 19:42