MKK wygrywa w Szczecinie i traci kluczowego zawodnika

Komplet punktów wywalczyli na wyjeździe koszykarze Sklepu Polskiego MKK, w kolejnym meczu 2.ligi. W Szczecinie pokonali miejscowe Ogniwo 90-76.

Siódmą wyjazdową wygraną zapisali na swoim koncie koszykarze MKK. W Szczecinie zagrali równy, dobry mecz i od połowy drugiej kwarty, nie dali miejscowym szansy na złapanie dystansu. Jeszcze po kwadransie gry mieliśmy po 26, jednak wystarczyło kilka minut świetnej gry, by MKK odskoczył od gospodarzy. Dobrzycki znów miał swój dzień, nieźle wspomagali go Leśniczak i Czyż, niestety meczu nie dokończył Emil Rau. Koszykarz doznał kontuzji stopy i prawdopodobnie nie zagra już do końca sezonu. Może to być niezwykle bolesna strata w kontekście rundy play-off, bo Rau był jednym z kluczowych zawodników „Orłów”.

Ogniwo Szczecin – Sklep Polski MKK Gniezno 76-90 (18-21, 16-23, 15-18, 27-28)

Punkty dla MKK: Dobrzycki 28, Czyż 15, Leśnieczak 14, Rau 13, Kotwasiński 10, Wietrzyński i Kurka 3, Gorzelany i Szydłowski 2

12 lutego 2023 | 17:47