Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futbalo - KS 2-3

MKK wytrzymał ciśnienie do końca

Koszykarze MKK pokonali rezerwy Trefla w kolejnym meczu 2.ligi. To trzeci triumf w czterech meczach gnieźnian.

Gnieźnianie byli zdecydowanym faworytem tego spotkania, notując dobry start sezonu i mierząc się z zespołem, który nie odniósł jeszcze zwycięstwa. Potwierdził to początek, w którym gospodarze zbudowali sobie przewagę i nie pozwolili gościom zbliżyć się na mniej niż 10 punktów, ostatecznie do przerwy prowadząc 13 punktami.

Gorzej zaczęła się się druga część, w której MKK zaczął tracić kontrolę nad wydarzeniami. Sporo błędów w ataku, spowodowało, że Trefl zbliżył się na pięć punktów (60-55), ale na więcej nie był w stanie. „Orły” odpowiedziały serią 7-0 i znów odskoczyły na bezpieczniejszy dystans. W ostatniej kwarcie trwała walka z punkt za punkt, która oznaczała wygraną gospodarzy.

Sklep Polski MKK Gniezno – Trefl II Sopot 88-82 (23-17, 24-17, 22-27, 19-21)

Punkty dla MKK: Dobrzycki 21, Czyż i Urbaniak 16, Kozłowski 14, Leśniczak 8, Kurka 5, Gorzelany i Konowalski 4,

08 października 2023 | 18:18