FunFloor - MKS 37-31

Red Devils - KS 7-1
KS - Team 3-1

MKK zwycięski w nerwowej końcówce

Koszykarze SKlepu Polskiego MKK tym razem nie dali sobie wyrwać punktów i wygrali przy Sportowej z Profi Sunbud Pabianice 74-68.

Tym razem nie dali sobie narzucić warunków od pierwszych minut i efekty były widoczne gołym okiem. Koszykarze MKK w meczu z Profi zaczęli zecydowanie lepiej niż w ostatnich potyczkach i po punktach Leśniczaka na początku drugiej kwarty prowadziliśmy 27-13. Tak mozolnie wypracowaną przewagę straciliśmy jednak w ciągu nieco ponad minuty, gdy po trzech z rzędu celnych rzutach Profi, było zaledwie 38-35. Trójka Kotwasińskiego jeszcze na chwile uspokoiła sytuację do przerwy, ale po niej, zrobiło się nerwowo. Goście nie dali ani przez moment wytchnienia i przez całą trzecią kwartę trzymali bliski kontakt z MKK Na początku czwartej części było 57-56, jednak kilka udanych akcji pozwoliło gnieźnianom minimalnie odskoczyć. Goście próbowali doprowadzić jeszcze do wyrównanej końcówki, ale mylili się w ataku i w decydujących momentach zawiedli.

Sklep Polski MKK – Profi Sunbud 74-68 (23-13, 18-22, 14-19, 19-14)

Punkty dla MKK: Czyż i Kotwasiński 14, Dobrzycki 11, Wietrzyński 9, Rau i Szydłowski 8, Leśniczak 6, Kozłowski 4

19 listopada 2022 | 23:07