Nieważne jak zaczynasz, ważne jak kończysz

Dwie świetne kwarty wystarczyły MKK, by pokonać AZS Toruń i odnieść kolejne zwycięstwo w 2.lidze. Gnieźnianie źle zaczęli, ale dobrze zakończyli.
W meczu 29. kolejki, Sklep Polski MKK Gniezno długo nie mógł znaleźć recepty na graczy z Torunia. Zbyt często pudłował, torunianie mieli za to skutecznego Grzesiaka i po pierwszej kwarcie to rywale prowadzili 24-18. Wszystko do normy wróciło już w kolejnej części, gdy naszym graczom zaczęło wychodzić dużo więcej. Skuteczny był Szydłowski, trójki znów zaczął „kolekcjonować” Dobrzycki i MKK zaczął czuć wiatr na plecach. Do przerwy „Orły” prowadziły 12-punktami i tą przewagę utrzymał do ostatniej kwarty. W niej doszło do ciekawej sytuacji, bo w pewnej chwili doszło do pojedynku na trzypunktowe rzuty Grzesiaka i A.Sobkowiaka. Oboje w ciągu kilu minut trafili trzykrotnie, lepszy ostatecznie okazał się gnieźnianin, bo jeszcze dwukrotnie trafił przed końcową syreną. Ostatecznie MKK dowiózł bezpieczne zwycięstwo do końca.
Sklep Polski MKK Gniezno – AZS Transbruk Toruń 90:69 (18:24, 29:11, 12:14, 31:20)
Punkty dla MKK zdobyli: Adrian Sobkowiak – 27 (9 asyst), Dariusz Dobrzycki – 18 (8 zbiórek), Emil Rau – 13, Michał Szydłowski – 12 (10 zbiórek, 7 asyst), Dariusz Wietrzyński – 7, Hubert Konowalski – 6, Juliusz Barański – 5, Artur Kozłowski i Jakub Szkudlarek po 1.

19 marca 2022 | 21:55