O zwycięstwo do ostatnich sekund

Niesamowite emocje towarzyszyły dzisiejszemu meczowi II ligi pomiędzy MKK a SMS Władysławowo przy ul. Sportowej. Gnieźnianie wygrali 77-72, ale o zwycięstwo drżeli do ostatnich sekund.

Gnieźnianie mieli bez problemu rozprawić się z dużo niżej plasowanym rywalem, jednak nieoczekiwanie dopiero świetny fragment w drugiej kwarcie pozwolił gospodarzom odjechać na nieco bezpieczniejszy dystans (32-22). Seria „trójek” zapewniała nam jeszcze komfort tuż po przerwie, ale co z tego skoro SMS mozolnie odrabiał straty. Stopniały one w całości już na początku czwartej części, gry rywale po rzucie Krzycha objęli prowadzenie 59-58. W tym momencie odpowiedzieliśmy najlepiej jak można było. Rzuciliśmy 9 punktów z rzędu, jednak po chwili to SMS zrobił to samo! W ostatnich sekundach władyslawowianie już głównie pudłowali i faulowali, więc MKK dowiózł do końca niewielkie zwycięstwo.

Sklep Polski MKK Gniezno – SMS Pzkosz Władysławowo 77-72 (17-14, 25-17, 16-23, 19-18)

Punkty dla MKK: Dobrzycki 26, A.Sobkowiak 20, Barański 12, Sobkowiak i Szydłowski 5, Wietrzyński 4, Kozłowski 3, Konowalski 2

24 lutego 2022 | 11:03