Orły latają wysoko! Gryf poskromiony przez MKK

Tym razem obyło się bez horroru. Sklep Polski MKK Gniezno dominował od pierwszej minuty i przełożyło się to na wynik – Orły wygrały z Gryfem Goleniów aż 96:56!

Mimo, że faworytem spotkania bezapelacyjnie był zespół z Pierwszej Stolicy, to ostatni zespół tabeli postawił gospodarzom twarde warunki. Spotkanie w hali II LO od samego początku było wyrównane, a obie drużyny rzucały kosz za koszem. Po czterech minutach goście wyszli na prowadzenie 8:9 po rzucie Jakuba Jaroszyńskiego. Jak się okazało, był to ostatni moment, w którym przewagę miał Gryf. Chwilę później było już 18:9. Podopieczni Arkadiusza Konowalskiego odpalili machinę, której koszykarze z Goleniowa nie mogli zatrzymać i po 10 minutach rywalizacji tablica pokazywała wynik 23:12.

Spotkanie szybko przerodziło się w mecz Sklepu Polskiego MKK Gniezno z Bartłomiejem Berdzikiem, który grał świetne spotkanie. Zaliczył łącznie 23 punkty i 7 zbiórek. To jednak nie mogło powstrzymać gospodarzy, wygrywających do przerwy już 51:26. Trzecia kwarta była niemal identyczną kopią pierwszej, łącznie z wynikiem, który również wyniósł 23:12. Ostatnie 10 minut było zdecydowanie luźniejsze w wykonaniu MKK, który kontrolował wynik i dowiózł do końca imponujące zwycięstwo 96:56.

Grali dla Sklepu Polskiego MKK: Rau (4 punkty), Andrzejewski (7), Kotwasiński (10), Tyborowski (12), Szydłowski (15), Nocek (0), Wietrzyński (2), Sobkowiak (18), Leśniczak (11), Dobrzycki (11), Budnikowski (6).

24 lutego 2018 | 16:35